Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rozděl a panuj!

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Je to neustále dokola v modernějším hávu uplatňované pravidlo "Rozděl a panuj!" Vidíme zde novou snahu, jak rozdělit voliče stran, které nevyhovují těm, kteří se potřebují označovat za demokraty, protože ve skutečnosti demokraticky vůbec nejednají.

Dříve to bylo s úspěchem aplikováno na levici, která byla takto dlouhodobě rozdělena (ač by bývala mohla ve svém součtu hlasů pohodlně vládnout), dnes někteří lidé sedají na stejný lep, když ti, co podporují zánik našeho státu, národa, jazyka, kultury, rodiny to vydávají za normální, zatímco bojovníky proti tomu za extremisty, a to za vydatné podpory mainstreamu, jak jinak. Mnohým pojmům byl v posledním období dán zcela jiný, často až protichůdný obsah či význam.

  • rozdel-a-panuj

Nenormální či extrémní je vydáváno za normální a naopak. Tomu je třeba se postavit a vysmát se tomu. A vrátit pojmům jejich původní obsah. Ne mezi tím kličkovat. Tím dotyční jednak nechtěně potvrzují dnešní nepravdy, jednak si tím nepomohou. Ani do vlády ani nikam jinam.

Stejně tak je nápadná snaha schovávat skutečné problémy (na které nemají skuteční extrémisté - zatím se označující často jako demokraté, argumenty) za cílenou personifikaci těchto problémů a předstírají, že kdyby nebylo Zemana (viz volba prezidenta) či Okamury nebo i Babiše (při sestavování vlády), žádný problém by nevznikl. Je to cílená lež.

Klíč je v dalším směřování našeho státu, v jeho podobě a existenci. Stále více se dere na povrch základní problém, zda chceme být i nadále kolonií západní Evropy a Německa zvlášť, nebo zda se chceme postavit zpátky na nohy ekonomicky, politicky a návazně i v oblasti sociální.

Zda chceme zůstat rozvojovkou, kam nás vloni přeřadila americká banka Goldman Sachs či zda se chceme vrátit do pozice středně rozvinutého průmyslového státu, kde jsme byli podle mezinárodních klasifikací ještě v r. 1989. Zda chceme pracovat na jiné či pracovat pro sebe a pro náš stát. Zda chceme hájit cízí zájmy na úkor těch našich nebo hájit české národní zájmy ve prospěch naprosté většiny z nás. A podle toho musíme vybírat i politiky. Je zřejmé, že většina těch stávajících, kteří jsou použitelní pouze jako koloniální úředníci by mělo po provedené změně utrum.

Nahrazovat nedostatek vlastní kvalifikace a praxe zvýšenou mírou servility již nepostačí. Počítejme s tím, že se budou takové změně bránit, půjde jim o koryta. Jak ale jako ANS uvádíme, "systémová změna je nutná". A nejde zdaleka jen o vystoupení z EU az NATO, což jsou nutné předpoklady k realizaci programu postupné znovuobnovy naší suverenity a ekonomiky.

Jde o program, připravený pro následující období poté. Vystoupení z obou organizací není cíem, je pouze prostředkem vedoucím k cíli. Je jeho nutnou podmínkou. Začněme proto uvažovat již v širších souvislostech, Začněme již hovořit o 2. národním obrození!

----------------------------------------------

Text byl zveřejněn jako komentář k článku:http://www.czechfreepress.cz/politika/proc-vsem-tolik-vadi-spd.html

Facebook komentáře