Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Reálnost ekonomického programu ČPS v praxi

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Česká pirátská strana je často kritizována za to, že nemá žádný ekonomický program. ČPS jej však má, ovšem v novém, neokoukaném pojetí.

Nesnažíme se předkládat konkrétní návrhy ve všech oblastech, ale nabízíme cestu, jak zvýšit efektivitu státu a tím získat prostředky právě pro ty oblasti, které by zaběhlé strany raději řešily cestou zvyšování daní nebo úsporami ve výdajích, ale vždy na úkor obyvatel ČR. O tom, že existuje třetí cesta, cesta absolutní transparence státní správy, jak ji má ČPS popsanou v bodě 2 svého programu, mnoho lidí stále pochybuje.

Tyto pochyby bychom rádi rozptýlili názorným příkladem. Starosta města Semily, Jan Farský, ve městě již po tři roky aplikuje zásady transparence, které máme v programu také. Docílil toho, že zakázky jsou v tomto okresním městě o 25% levnější než je standardní cena jinde. Místní podnikatelé se nebojí, že když se o zakázku budou ucházet, budou vlastně jen do počtu. Proč by to tedy nešlo i v celé ČR?!

Klíčem k transparenci je podle pana starosty i podle nás právě Internet. Na semilském webu tak lze zpětně dohledat, jak byla u které zakázky zpracována zadávací dokumentace, či jaká byla kritéria pro výběr vítěze. Veřejná jsou i jména členů hodnotící komise a jejich konkrétní hodnocení. Dále jsou k dispozici všechny smlouvy, které město se svými dodavateli uzavřelo a to včetně všech dodatků.

Na závěr dodám, že Jan Farský je nově zvoleným poslancem za TOP 09, kde byl z posledního místa preferenčními hlasy posunut až na místo druhé. Stejně jako si jeho voliči váží práce pana starosty, vážíme si jí i my v ČPS a věříme, že i v poslanecké lavici bude svou transparentní cestu prosazovat.

 

Odkazy:

http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/ceska-piratska-strana/volebni-program-2010.php

http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/lide/clanek.phtml?id=669774

 

Facebook komentáře