Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Reakce na záměr vlád USA a ČR zapojit ČR do systému raketové obrany USA

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Před třemi lety několik hodin po získání důvěry oznámila Topolánkova vláda záměr vlády USA umístit na českém území prvky protiraketové obrany a poté udělala vše, aby se tento dvoustranný projekt pokusila protlačit navzdory názoru většiny české veřejnosti a parlamentní opozice. Dnes, tři roky poté, jsme ve stejné situaci, ve stejných kulisách. Opět se nám za nejasných okolností ze strany USA „nabízí" jakési „Centrum včasného varování", premiér Nečas cosi koktá o „administrativním zařízení", neví, zda u toho bude americká obsluha, prý to bude dvoustranný projekt, který se pak stane součástí protiraketové obrany NATO. Vrcholem mlžení je Nečasovo tvrzení, že věc nebude vyžadovat nového smluvního ujednání mezi ČR a USA!

Je neuvěřitelným cynismem, že tato vláda, která ještě ani nezískala důvěru českého Parlamentu, opakovaně hraje roli trojského koně bezpečnostním zájmům jiné země. Ať už existuje tajná úmluva mezi touto českou garniturou a americkou administrativou nebo je vláda opět stavěna před hotovou věc a pouze ve své proamerické servilitě sráží podpatky, není až tak podstatné.

Zásadní je to, že opět reálně hrozí pokus tohoto politického establishmentu „propašovat" na české území cizí vojenskou přítomnost při pošlapání všech demokratických schvalovacích procedur včetně té nejdůležitější - souhlasu občanů této země.

Hlavním smyslem celého projektu je zjevně vojenská přítomnost USA v ČR, nikoliv obrana před reálnou hrozbou. USA by totiž zmiňované "kanceláře" mohly daleko snadněji, rychleji a levněji umístit na kterékoliv jiné ze svých desítek stávajících vojenských základen rozmístěných po Evropě. Skutečnost, že si pro tento projekt vybraly právě ČR je jasným důkazem, že jde o prosazování svých vojenských, politických i hospodářských zájmů na úkor zájmů občanů této země a bez jejich souhlasu.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře