Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Průměrný Čech mezi lety 2014 a 2020 bohatl 2,25krát rychleji než průměrný Slovák.

Tomio Okamura - SPD 

Všichni politici z TOP 09, STAN, ODS, ČSSD či KDU-ČSL a Pirátů, kteří podporují přijetí eura, by měli vědět, že průměrný Čech mezi lety 2014 a 2020 bohatl 2,25krát rychleji než průměrný Slovák. Zbohatl dokonce o víc, než kolik letos činí čisté celoživotní bohatství průměrného Slováka.

Souhlasím s ekonomkou Šichtařovou, že Slováci za svou relativní chudobu ve srovnání s Čechy mohou poděkovat tomu, že přijali euro. A to byl tehdy panečku humbuk a to bylo slávy! Díky Bohu, že nemáme euro!

  • prumerny-cech-mezi-lety-2014-a-2020-bohatl-2-25krat-rychleji-nez-prumerny-slovak
 
 
Ekonom Lukáš Kovanda upozornil, že čisté bohatství průměrného Čecha vzrostlo mezi lety 2014 a 2020 z 9487 eur na 17 497 eur, tedy o 84,4 procenta v nominálním vyjádření (bez zahrnutí inflačního vývoje). Za stejnou dobu vzrostlo čisté bohatství průměrného Slováka v nominálním vyjádření pouze o 37,5 procenta, a to z 4930 na 6778 eur.
 
Čisté bohatství průměrného Čecha tedy v letech 2014 až 2020 stoupalo 2,25krát rychleji než čisté bohatství průměrného Slováka. Vyplývá to ze srovnání zpráv Allianz Wealth Report za příslušné roky.
 
V případě přijetí eura by Evropská unie díky tomu, že Babišova vláda prosadila schválení fiskálního paktu, mohla převzít kontrolu nad rozpočtem naší země. Dále bychom museli v rámci bankovní unie platit ze svého krachující evropské banky a v rámci evropského záchranného mechanismu s názvem ESM bychom museli dát částku zhruba 350 miliard korun na krachující státy eurozóny.
 
Díky Bohu, že euro nemáme a hnutí SPD udělá vše pro to, abychom ho neměli.
I kdyby státy jižního křídla eurozóny své dluhy splatily, museli bychom ručit pro jakýkoli případ i do budoucnosti. Kdyby vznikl centrální rozpočet EU, naše země, náš parlament a vláda by už nerozhodovaly fakticky již o ničem a přišli bychom o zbytečky suverenity.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře