Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení Velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

Velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze upozorňuje, že Spojené státy začaly před několika dny zavádějící kampaň v níž tvrdí, že syrská armáda připravuje chemický útok na syrské občany, což je v rozporu s fakty a realitou a nevychází z žádných skutečných údajů.

Cílem této kampaně je ospravedlnit další agresi vůči Sýrii a odpoutat pozornost od útoků, které provádí takzvaná mezinárodní koalice v čele s USA a které zavinily smrt stovek nevinných syrských občanů.

Vyhrožování Sýrii ze strany USA přichází po velkých vítězstvích, kterých dosáhla syrská armáda a její spojenci v různých oblastech Sýrie proti teroristických skupinám podporovaným USA a dalšími státy. Cílem těchto výhrůžek je zvýšit morálku teroristických skupin a prodloužit tak syrskou krizi.

  • prohlaseni-velvyslanectvi-syrske-arabske-republiky-v-praze

 

Sýrie již několikrát opakovala, že se zbavila chemického programu ,což potvrdily i mezinárodní odborné organizace. To znamená, že Sýrie v současné době nemá žádné chemické zbraně.

Sýrie spolupracuje s mezinárodní organizací pro zákaz chemických zbraní a odsuzuje jakékoliv použití těchto zbraní kdekoliv a pod jakoukoliv záminkou.

Syrská vláda zdůrazňuje, že jakákoliv americká agrese vůči sýrské armádě bude sloužit teroristickým organizacím v Sýrii a bude v rozporu s Chartou OSN a rezolucí Rady bezpečnosti týkající se boje proti terorismu zejména rezolucí č.2253.

Tyto nové výhružky ze strany USA přichází také v době, kdy Trumpova administrativa nepředložila žádné důkazy o tom, že Sýrie používala chemické zbraně v Chán Šajchún. Naopak různé analýzy přímo v USA ukazují, že teroristické skupiny stály za útokem v Chán Šajchún s cílem hodit vinu na syrskou vládu a přivolat přímé zahraniční vojenské intervence v Sýrii.

Neserióznost americké administrativy a jejích spojenců se projevila ve chvíli, kdy odmítla udělat objektivní a důkladné vyšetření v Chán Šajchún a na letišti Shajrát, jak k tomu vyzvala Syrská arabská republika, Ruská federace a Íránská islámská republika.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 danpoisel@seznam.cz 2017-07-04 22:40
Pentagon potřebuje vyprázdnit sklady. Pošlou zase 59 Tomahawků, polovina se "ztratí" a zbytek napáchá škody jako 10 ručních granátů.
#1 damirr@volny.cz 2017-07-04 18:13
Anglosaská verbež se neštítí ničeho a tak se snaží s pomocí lží a podvodů přesvědčit svět "svojí pravdou". A USA jako vždy v tom hraje prim. Ty jejich válečnické choutky neznají hranic.

Facebook komentáře