Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení předsedů opozičních stran k aktuální vládní krizi

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 20. listopadu 2018 – Předseda Pirátů Ivan Bartoš inicioval dnešní dopolední setkání s předsedy opozičních stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN v prostorách poslaneckého klubu Pirátů. Předsedové zmíněných stran se dohodli na společném prohlášení, které na tiskové konferenci citoval právě šéf Pirátů Ivan Bartoš.

  • prohlaseni-predsedu-opozicnich-stran-k-aktualni-vladni-krizi

 

Společné prohlášení předsedů stran ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN:

1)     Předsedové ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN vyzývají předsedu vlády České republiky Andreje Babiše, aby věrohodně vysvětlil okolnosti cesty svého syna na Ruskou federací okupované území Ukrajiny. Předsedové stran nepovažují s ohledem na možná bezpečnostní rizika dosavadní vysvětlení za dostatečná.

2)     Apelují dále na prezidenta republiky Miloše Zemana, aby v případě, že bude vyslovena vláda Andreje Babiše nedůvěra, neprodleně jednal a postupoval v souladu s ústavním pořádkem České republiky a jmenoval předsedou vlády jinou osobu než Andreje Babiše, který ve vzniklé situace nebude disponovat důvěrou Poslanecké sněmovny.

3)     Vyzývají ČSSD a především jejího předsedu Jana Hamáčka, aby přehodnotil podporu vládě, v jejímž čele stojí trestně stíhaný premiér, stojící ve střetu zájmů, který je v podezření z maření vyšetřování, a jenž uvedl současnou vládu do problémů prostřednictvím své osobní kauzy, do které navíc zavlekl dosud nevysvětleným způsobem člena své rodiny.

--
Jak pracují Piráti ve Sněmovně?

Aktivity pirátských poslanců, chystanou legislativu, tiskové zprávy i údaje o hospodaření poslaneckého klubu naleznete na jednom místě – na stránce www.pirati.cz/snemovna.

Držíme kurz!

 

--

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské stran

Facebook komentáře