Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení MZV Ruské federace - bezpečnostní složky RF předešly spáchání teroristických útoků v Krymu

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Prohlášení MZV Ruska

11.08.2016

Síly FSB Ruské federace předešly spáchání v Republice Krym teroristických útoků připravených Hlavní správou rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny, které byly zaměřeny na zvlášť důležité prvky infrastruktury a zajištění životaschopností poloostrova. Podle názoru ruských tajných služeb cílem chystaných diverzních aktů a teroristických útoků byla destabilizace sociálně-politických poměrů v regionu v období přípravy a konání voleb do federálních a regionálních orgánů moci.

V noci z 6. na 7. srpna byla v oblasti města Armjansk zjištěna skupina diverzantů. V důsledku střelby při zadržení teroristů zahynul spolupracovník ruské FSB. Na místě bojového střetu byla objevena výbušná zařízení se souhrnnou kapacitou v přepočtu více než 40 kilogramů TNT, munice, granáty, miny, speciální zbraně. V noci na 8. srpna podnikly zvláštní jednotky ministerstva obrany Ukrajiny další dva pokusy o průnik na území Republiky Krym diverzně-teroristických skupin, které byly zmařeny bezpečnostními složkami FSB Ruska a dalších rezortů. Pokusy o průnik se konaly s podporou obrněných prostředků ukrajinských ozbrojených sil a za masivní palby z ukrajinského území. V průběhu palebního kontaktu zahynul jeden příslušník ministerstva obrany Ruska.

  • prohlaseni-mzv-ruske-federace-bezpecnostni-slozky-rf-predesly-spachani-teroristickych-utoku-v-krymu

 

V důsledku opatření prováděných ruskou stranou na území Republiky Krym byla zlikvidovaná agenturní síť Hlavní správy rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny. Byly zadrženy osoby z řad občanů Ukrajiny a Ruska, kteří napomáhali přípravě teroristických útoků. Jsou mezi nimi Panov Jevgenij Alexandrovič a Zachtěj Andrej Romanovič. Všichni se při výpovědi přiznali.

Opakovaně jsme upozorňovali naše partnery na to, že současná kyjevská vláda ve skutečnosti nemá zájem o hledání cest mírového řešení na Ukrajině existujících problémů, není ochotna hledat kompromisy, nýbrž hodlá řešit vznikající problémy pomocí silových a nyní i teroristických metod.

Současná situace s pokusy o vpád na Krym, nedávný útok na lídra LLR Igora Plotnického, neustálé ostřelování na styčné linii v Donbasu, akce různých radikálních nacionalistických tzv. "aktivistů" po celé zemi, přesahující jakýkoli zákonný rámec – to jsou zřejmé indicie aktuální situace v dnešní Ukrajině. Četné provokace, vytváření obrazu nepřítele v podobě Moskvy, vědomé pěstování protiruských nálad, není nic jiného, nežli pokus kyjevských úřadů odpoutat pozornost vlastního lidu od neutěšené situace země, od problémů většiny ukrajinského obyvatelstva. Jde o zjevnou snahu odvést pozornost veřejnosti od činů a odpovědnosti těch lidí, kteří dnes jsou u moci, od jejich neschopnosti uskutečnit již dlouho žádoucí reformy, zajistit důsledné a poctivé vyšetřování

vražd novinářů a obránců lidských práv, zločinů spáchaných v roce 2014 na Majdanu, v Oděse, Mariupoli a dalších městech.

Ukrajinské úřady se nepodloženými prohlášeními snaží odmítat zjevné, opět přesouvat odpovědnost za své činy na někoho jiného, včetně Bezpečnostní rady OSN, jen aby oni sami nemusely podnikat skutečné kroky k normalizaci situace.

Vyzýváme naše partnery, jejichž přičiněním se současný režim v Kyjevě do značné míry drží u moci, aby projevili obezřetnost a přinutili konečně své ukrajinské chráněnce ukončit neustálé provokace a plnit své závazky v souladu s minskými dohodami o politickém urovnání na Ukrajině.

Petro Porošenko se neustále ohání "bezvýhradnou podporou ze strany USA, NATO a EU" v "boji za návrat anektovaného Krymu". Podpora takovéto rétoriky ze strany Západu nepochybně sehrála negativní roli při přijetí ukrajinským vedením zločinných rozhodnutí o organizaci ozbrojených provokací na ruském Krymu.

Pokud je vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny zasvěcen do těchto rozhodnutí, pak si nárokuje úlohu hrobníka mírového procesu. Jestliže však byla přijata bez jeho vědomí, pak je to ještě horší. Vážné znepokojení vyvolává nečinnost kyjevských úřadů v souvislosti s nárůstem militantní rétoriky a násilných akcí, prováděných a plánovaných tzv. dobrovolnickými prapory a dalšími extremisty.

Doufáme, že v západních metropolích učiní z toho příslušné závěry.

Pokusy o "rozkolísání“ situace na ruském Krymu jsou odsouzeny k nezdaru. Stabilita a bezpečnost v Republice Krym bude bezesporu zajištěna.

Chtěli bychom také upozornit jak Kyjev, tak i jeho zahraniční kurátory, že škody způsobené ruské straně, smrt ruských vojáků bez následků nezůstane.

Jak 10. srpna poznamenal prezident Vladimir Putin, v současných podmínkách a do té doby, dokud neuvidíme nějaké skutečné pozitivní posuny ze strany Kyjeva, jeho odmítnutí politiky teroru a provokací, sotva má smysl pořádat setkání v "normandském formátu", tím spíše na začátku září v Pekingu, o což ještě nedávno Petro Porošenko požádal.

Ještě jednou vyzýváme partnery vyvinout opravdu vážný tlak na kyjevské úřady, odradit je od nebezpečných kroků, které mohou mít velmi negativní důsledky. Není radno zahrávat si s ohněm.

Facebook komentáře