Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zákazu přepravy živých zvířat

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT prosazuje zákaz vývozu živých hospodářských zvířat z ČR do Turecka i dalších zemí mimo EU a současně zlepšení podmínek pro převážená zvířata po ČR a do zemí EU.

  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-zakazu-prepravy-zivych-zvirat
  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-zakazu-prepravy-zivych-zvirat

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o ukončení utrpení zvířat v souvislosti s obchodem s hospodářskými zvířaty a jejich transporty. Účelem je budovat povědomí a demonstrovat odpor proti krutému obchodu se zvířaty a jejich přepravě na dlouhé vzdálenosti.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se každoročně připojuje k Mezinárodnímu dni „Stop přepravě zvířat“, který byl vyhlášen po Světovém dni „Zvířata nejsou zboží k přepravě“, který se konal u příležitosti dvacetiletého výročí největšího neštěstí při přepravě zvířat, kdy zahynulo 67 488 ovcí při požáru lodi v Indickém oceánu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT v souladu se svým programem podporuje všechny akce ochránců zvířat na tento den připravené. Těmi jsou např. podpisové akce nové petice požadující zákaz vývozu hospodářských zvířat z ČR do Turecka a dalších zemí mimo EU. Podpisy se sbírají na obraze namalovaném na památku českého býčka, který zemřel vyčerpáním v kamionu na hranicích s Tureckem před zraky ochránců zvířat dokumentujících jeho přepravu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT připomíná utrpení milionů zvířat na celém světě převážených často v nevyhovujících a krutých podmínkách. Obchod se živými zvířaty je drastický zejména z důvodu přepravy na dlouhé vzdálenosti bez zajištění dostatečného množství krmiva, vody a odpočinku. Není výjimkou, že se přepravují i zvířata nemocná, zraněná, příliš mladá či vysokobřezí. Transportní vozidla bývají přeplněná a špatně vybavená. Zvířata natlačená v přeplněných vozech trpí dlouhé hodiny i dny žízní, hladem, přehřátím, vyčerpáním, zraněními a šířícími se nemocemi. Ušetřena nejsou ani mláďata.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT upozorňuje, že mnoho zvířat se též vyváží ze zemí s právní ochranou, například z ČR, do zemí bez právní ochrany, například do Turecka, kde se s nimi zachází velmi hrubě a trpí při brutální porážce. Přitom je veterinárně zjištěno, že každá přeprava zvířat nad osm hodin je vyčerpávající a čím se čas prodlužuje, tím větší je utrpení zvířat zvlášť v horkém počasí. Chovatelé zvířat, přepravci i úředníci to vědí. Přesto tento krutý obchod běží dál. Nejhorší jsou transporty smrti mimo země EU, ve kterých zvířata po strastiplné cestě, pokud ji vůbec přežijí, čeká brutální porážka bez omráčení.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o zastavení tohoto nesmírného a zbytečného utrpení zvířat při přepravě.

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!

MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT - OCHRANA ZVÍŘAT A JEJICH PRÁV

V Domažlicích 22. 4. 2020

https://dsz321.cms.webnode.cz/news/prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-zakazu-prepravy-zivych-zvirat/

***

https://www.youtube.com/watch?v=uDMT6By4IeY&t=15s

https://www.youtube.com/watch?v=cf0OhfTGd2Q

https://www.youtube.com/watch?v=mNAIVnRihLQ

***

https://dsz321.webnode.cz/

https://www.facebook.com/DSZ-ZA-PRÁVA-Zvířat-2390059371038158/

--
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
***ochrana zvířat a jejich práv***

Více zde: www.dsz321.webnode.cz

Facebook komentáře