Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení DSZ k protestům občanů proti inscenaci dekadentní hry Naše násilí a vaše násilí

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Demokratická strana zelených (DSZ) podporuje protesty občanů proti inscenaci dekadentní hry bosenského Chorvata Olivera Frljiće „Naše násilí a vaše násilí“, která se odehrála v Divadle Husa na provázku v Brně.

Herci v ní hanobí státní vlajku a křesťany, mj. i tím, že v ní Ježíš Kristus znásilňuje muslimskou ženu. DSZ se ztotožňuje s obecenstvem z řad hnutí Slušní lidé, kteří v okamžiku, kdy jedna z hereček vytáhla ze svého přirození českou vlajku, vyjádřili svůj nesouhlas a pokusili se zabránit dalšímu urážlivému jednání aktérů představení.

  • prohlaseni-dsz-k-protestum-obcanu-proti-inscenaci-dekadentni-hry-nase-nasili-a-vase-nasili

DSZ se pozastavuje nad tím, že nechutné a nemravné představení bylo součástí festivalu, placeného městem.  Za hru urážející skupinu obyvatel a vyvolávající nenávist, město z daní občanů Brna zaplatilo autorovi a jeho souboru přes čtvrt miliónu korun.

DSZ považuje za hluboce neetické, morálně pokleslé a provokativní, takovou obscéní hru u nás povolit.  Obzvláště pak na Moravě, která je známá tradiční křesťanskou pospolitostí.  Údajné „umělecké dílo“ podle našeho názoru uráží křesťany a snaží se v nich vyvolat pocit ohrožení svobody jejich vyznání.  Mimoto je však i atakem na křesťansko-židovské tradice a hodnoty moderní evropské civilizace.

DSZ má zato, že divadelní soubor se popsaným jednáním mohl dopustit trestných činů veřejného hanobení národa, přesvědčení a vyznání.

DSZ vyzývá odpovědné orgány k okamžitému vypovězení tohoto souboru z ČR a zrušení všech jeho dalších představení.

ŘV DSZ

V Domažlicích 29. 5. 2018

Facebook komentáře