Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přímá demokracie shůry nepřijde. Volme sami sebe

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Plzeň, 21. října 2013 – Hnutí za Přímou Demokracii vydalo prohlášení k parlamentním volbám. V něm hnutí vyzývá občany, ať už budou volit kohokoliv, aby aktivně vyžadovali na politicích zavedení nástrojů přímé demokracie, zejména obecného referenda a odvolatelnosti politiků. Jedině tak budou moci korigovat jejich rozhodování i v období mezi volbami.

  • prima-demokracie-shury-neprijde-volme-sami-sebe

„Ocitáme se čím dál tím víc v situaci, kdy se nelze spoléhat jen na rozhodování politiků, zákonodárných orgánů a vlády. Od sametové revoluce jsme již dostatečně poučeni, jak se chovají politici v čistě zastupitelském politickém systému, který u nás funguje.

Nadchází doba, kdy lidé chtějí projevit svou vůli i mezi volbami. Chtějí se vyjadřovat k jednotlivým otázkám a chtějí o nich i rozhodovat. Na to mají nezpochybnitelné právo, pokud žijeme v demokratické zemi.

Toto je třeba neustále politikům zdůrazňovat. Zvláště nyní před mimořádnými parlamentními volbami, kdy nám politici slíbí modré z nebe. Na jejich sliby se ale nelze spoléhat. Ty jsou většinou zapomenuty v den po volbách.

Záleží na nás, zda chceme rozhodovat o tom, jestli postavíme v naší obci čističku nebo casino. Je naší volbou, jestli chceme mít možnost změnit dopady církevních restitucí, důchodové reformy nebo chceme rozhodovat přímo o tom, jaké budeme mít daně.

Je na nás všech, jestli chceme mít možnost odvolávat korupčníky a prospěcháře z obecní rady nebo poslance z Parlamentu, kteří nepracují v náš prospěch a poslouchají jen své skryté chlebodárce.

Pokud toto a mnohé jiné chceme, musíme aktivně požadovat na politicích zavedení zejména obecného závazného referenda a odvolatelnost politiků, které budou ve svých parametrech vycházet především ze svrchovanosti moci lidu a budou v praxi uskutečnitelné. To znamená, že nebudou limitovány různými podmínkami k platnosti referend a jinými omezeními.

Zavedením těchto nástrojů se nám může vrátit občanská sebedůvěra a dávno ztracený pocit, že my sami můžeme něco změnit.

Toto prohlášení není návodem koho volit. Je to výzva k občanské aktivitě nás všech voličů. Je to výzva ke změnám, které lidé požadují v Evropě i po celém světě.

Učme se přímé demokracii, buďme aktivní, požadujme spoluúčast na rozhodování, zásobujme politiky svými návrhy. Jsme svobodní občané a podle Ústavy máme svrchovanou moc.

Aby to platilo i v praxi, je třeba, abychom volili hlavně sami sebe.“

Ladislav Štítkovec, mluvčí Hnutí za Přímou Demokracii

Další informace:

Ladislav Štítkovec, mluvčí a mediální koordinátor HzPD, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 723033064, http://www.hzpd.cz

___________________________________________________________________

Poznámky:

TZ na webu HzPD – http://www.hzpd.cz/prima-demokracie-shury-neprijde-volme-sami-sebe/

Další související zprávy_

TZ k volbám - http://www.hzpd.cz/referendum-je-volebnim-tahakem-obcane-by-se-meli-mit-na-pozoru/

Výzva k předčasným volbám: http://www.hzpd.cz/vyzva-hzpd-obcanum-k-predcasnym-volbam/

TZ k výzvě na webu: http://www.hzpd.cz/pojdme-k-volbam-klicem-k-budoucnosti-je-prima-demokracie/

Hnutí za Přímou Demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.

Facebook komentáře