Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Před velvyslanectvím USA v Praze se uskutečnila demonstrace „Ruce pryč od Venezuely!“

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Pod heslem „Ruce pryč od Venezuely!“ se ve čtvrtek 7. března 2019 v podvečer uskutečnilo protestní shromáždění před budovou velvyslanectví Spojených států amerických v Praze. Demonstraci svolalo České mírové hnutí v rámci mezinárodní kampaně Světové rady míru na podporu venezuelského lidu.

  • pred-velvyslanectvim-usa-v-praze-se-uskutecnila-demonstrace-ruce-pryc-od-venezuely

„Odmítáme politickou, ekonomickou a vojenskou agresi Spojených států amerických proti Bolívarovské republice Venezuela,“ uvedl na shromáždění předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča.

Předsedkyně Krajského výboru KSČM Praha Marta Semelová na shromáždění mimo jiné prohlásila: „Dnes stojíme před velvyslanectvím USA. Země, jejíž prezident Donald Trump zavedl nové sankce vůči Venezuele. Obnovený dekret o sankcích je falešnou hrou a záminkou pro vytváření napětí a odůvodnění agrese s cílem vyvolat změnu režimu a převzít kontrolu nad bohatstvím země.“ K protestujícím dále promluvili předseda občanské iniciativy Ne základnám Václav Novotný, člen vedení Komunistického svazu mládeže Wilhelm Feigl a publicista Josef Skála.

Účastníci demonstrace byli také seznámeni s prohlášením Světové rady míru k situaci ve Venezuele, ve kterém se mimo jiné uvádí: „Světová rada míru zásadně a rozhodně odsuzuje pokus o svržení vlády legitimně zvoleného prezidenta Bolívarovské republiky Venezuela Nicolase Madura. Koordinované snahy místní reakční oligarchie, vlády Spojených států amerických, Evropské unie, Organizace amerických států a několika latinoamerických vlád představují jasné úsilí o otevřený zásah do vnitřních záležitostí země.“

ČESKÉ MÍROVÉ HNUTÍ

http://www.mirovehnuti.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

http://www.facebook.com/mirovehnuti

http://www.youtube.com/mirovehnuti

http://www.twitter.com/mirovehnuti

Facebook komentáře