Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

POLITICKÝ PROCES V PRAXI: Národní demokracie odmítá rozsudek nad Adamem B. Bartošem a Ladislavem Zemánkem

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš a její bývalý místopředseda Ladislav Zemánek se v pondělí poprvé oficiálně vyjádřili k politickému procesu, který je proti těmto nejvyšším představitelům strany veden. Jihlavský soud jim udělil roční trest odnětí svobody s dvouletou podmínkou.

Bartoš i Zemánek se tuto informaci dozvěděli z médií, což lze označit přinejmenším za eticky závadné. Na tiskové konferenci oznámili, že proti rozsudku podají odpor a budou žádat hlavní líčení za účasti veřejnosti, na něž mají ze zákona nárok. „Určitě podáme odpor, hlavní líčení si nenecháme ujít. Je to evidentní snaha pošpinit nás před volbami, aby na nás ulpěla nějaká špína,“ prohlásil předseda strany.

  • politicky-proces-v-praxi-narodni-demokracie-odmita-rozsudek-nad-adamem-b-bartosem-a-ladislavem-zemankem

Je pravděpodobné, že se vládnoucí režim pokusil znemožnit činnost sílící opoziční strany a zabránit jejímu případnému volebnímu úspěchu v parlamentních volbách tím, že její nejviditelnější představitele pod hrozbou vězení umlčí. A přitom mlčky, bez mediální pozornosti, bez řádného procesu.

Zemánek, který má na starosti vnější vztahy, už informoval zahraniční partnery a konstatoval, že se zprávy o tomto hanebném procesu začínají šířit. „Postaráme se o to, aby lidé v dalších evropských státech věděli, že Česká republika je zemí, která pronásleduje opozici a potlačuje svobodu slova a že liberálně–demokratické režimy negarantují takovou svobodu, jakou by si lidé zasloužili,“ uzavřel Zemánek.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=Z4unj81BvAw

Článek k volnému využití.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Jaroslav Martínek 2016-03-24 00:50
Národní demokracie pořádá v sobotu 26.3. ve 14:00 demonstraci proti islamizaci, za vystoupení z EU, za odstoupení vlády. Sraz na Václavském nám. u sochy sv. Václava, poté pochod na Lidový dům do Hybernské ulice. Jsou zváni všichni vlastenci bez rozdílu stranické příslušnosti. Přijďte v hojném počtu, zrádná vláda i parlament musí padnout !
#1 damirr@volny.cz 2016-03-23 17:58
Demokracie dostala pořádnou facku od justice a podle "přání" části vládnoucí garnitury. Zřejmě žijeme v banánovém státě, kde vládne politický teror.

Facebook komentáře