Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Poděkování za volby do Senátu 2020.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Vladimíra Vítová.

Vážení a milí přátelé, děkuji Vám srdečně za přízeň a za pomoc, kterou jste projevovali a poskytovali před volbami i po nich. Moc si toho vážím. Skutečně! Velmi mě mrzí, jak volby dopadly, a na sebejistotě to samozřejmě nepřidá ☺. S kolegy, kteří za své vlastenecké strany také kandidovali do Senátu, a s nimiž jsme se vzájemně podporovali, jsme všichni absolutně pohořeli - ANS já / č. 24, Cesta: A. Baudyš /č. 66, J. Kubín /č. 21, Jednotní: P. Cimprichová / č. 72, R. Štědroň / č. 75.

  • podekovani-za-volby-do-senatu-2020

Volební výsledky jsou ZDE: https://www.volby.cz/pls/senat/se2?xjazyk=CZ&xdatum=20201002 Ještě jednou zopakuji svůj (i výše uvedených kolegů ze spřátelených stran) důvod kandidatury do Senátu: „Pokud chtějí vlastenci něco změnit, nemohou čekat na ideál a na ideální situace, ale musí se hrát na hřišti, které momentálně existuje – a tím hřištěm jsou letošní podzimní volby do Senátu. A je nutné jít na trh s vlastní kůží a dát se lidu v plen, včetně jistého veřejného ponížení a někdy i odsudku v případě prohry, což se právě stalo.”

Co se týče stručného zhodnocení volební kampaně, pak lze říci, že byla celkem katastrofická. Lidé totiž nechtěli nic vidět ani slyšet, nechtěli být informovaní. Samotná kampaň byla velmi tristní. A to nejen pro ANS, ale obecně. Když už se lidé na něco náhodou zeptali, tak vlastně vůbec nechtěli slyšet jiné argumenty, než ty, které znají z mainstreamu. Pokud jste řekli například něco o ¼ mzdách ve srovnání s EU a podobně, tak okamžitě odcházeli, jakoby slyšeli něco pro ně nebezpečného.

Ale hlavně zcela otevřeně říkali: „Vy nejste v televizi, my vás neznáme, a proto vás volit nebudeme.“ V těchto volbách se víc než kdy jindy naprosto zřetelně a průhledně ukázalo, že proces řízení je procesem informačním. Tedy, že šířit informace jen jistého druhu a zvát před kamery jen jisté politiky je skutečným řízením společnosti.

To znamená, že volby má v rukou televize, rozhlas a mainstream. Jimi šířené informace motivují lidi k určitému chování a jednání. Pokud vás nezvou do televize, tak pro voliče de facto neexistujete a navíc jste pro ně nedůvěryhodní, což je fakt absurdní ☺.

Pokud nevydáte za kampaň miliony, tak si vás masa nevšimne. Lidé si ještě masově nenavykli hledat pravdivé informace přímo u zdroje (viz např. data o covidu) anebo na tzv. alternativě. Ale jako vrchol všeho i mnozí z těch, kteří tak již činí, se zachovali velmi kontraproduktivně, když začali pár dnů před volbami vyzývat lidi k bojkotu voleb s tím, že se má jednat o protest proti nouzovému stavu. Anebo nabádali lidi, aby nechodili k volbách a tím se jakýmsi záhadným způsobem „vyvázali“ ze systému.

Tito lidé, přestože sami sebe vidí jako vlastence, se naprosto nelogicky v kritické chvíli zřekli jakékoliv možnosti ovlivnit stávající situaci v ČR a navíc všem, kteří se o to aktivně snažili, tak ve finále hodili klacky pod nohy. Na závěr bych z mnoha reakcí, které mi přišly emailem anebo na FB stránku, ráda vybrala ty, které jsou podle mého názoru typické pro zhodnocení výsledné volební situace. „Kdo bojuje, může prohrát, ale kdo nebojuje, ten prohrál.

Ono je pro co bojovat, tyto poslední volby to potvrdily. Jsem s úctou a poděkováním.“ ZC „Děkuji za Vaší statečnost jít s kůží na trh. Volební výsledky jsme předpokládali, ale že neprojde ani malíček z vlastenecké scény, to je opravdu smutné. To svědčí o mentálním stavu našeho národa. Inkluze udělala své a neziskovky také odvedly svoji práci.

Následky však nebudou potěšitelné ani pro ty, co zvolili smrt místo života.“ RŠ „Před svítáním je největší tma.“ PK „Nerozumím tomu, tolik lidí Vám naslouchá a pak nemají kuráž jít volit. Potřebují padnout na samé dno, aby pochopili?? Je mi z toho smutno.“ IL „Marnost nad marnost!“ JB „Není to neúspěch, ale velká ignorace voličů a velká síla těch vyvolených.

Bude nutné býti aktivnější od každého z nás příznivců.“ AJF

Facebook komentáře