Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pod lampou: kritika Halíka (5. část)

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

5. část

Pátá část interview doplněná komentářem sekretářů Byzantského katolického patriarchátu:

  • pod-lampou-kritika-halika-5-cast

 

Halík: „Anděl Páně – ta stará modlitba, tenhleten zvyk klekání, to je muslimská tradice, podobně jako růženec, velkej znak katolické zbožnosti lidové, je převzat od muslimů.“

Odpověď: Růženec byl podle katolické tradice předán Přesvatou Bohorodičkou sv. Dominikovi, když bojoval s herezí katarů. To, že islamisté mají něco podobného, neznamená, že to sv. Dominik převzal od muslimů. Halíkovo suverénní tvrzení, že modlitba Anděl Páně byla převzata z muslimské zbožnosti, je manipulační manévr. Skutečností je, že se křesťané už v době apoštolů po určitých časových intervalech přes den modlili. I sv. Basil dal svým řeholníkům pravidla, kde byl přesně určen časový rytmus, kdy se mají modlit, přestávali pracovat a chvíli se modlili. Sv. Basil žil v letech 329 až 379, Mohamed žil až v 7. století, takže kdo od koho co převzal?

Z Halíkových vysvětlení by s takovou vyplynulo, že to, že nosíme boty, jsme převzali od muslimů, že nosíme čepici a čistíme si zuby, jsme převzali od muslimů atd.

Halík: „Ty věci, které vidíme jako specificky katolické, mají kořeny v těch ostatních kulturách, a mnoho věcí jsme převzali z islámu, které jsou neodmyslitelné od katolické zbožnosti a teologie.“.

Odpověď: Halík znovu tvrdí, že pomalu všechno máme od muslimů, ptáme se proto: Co bylo dříve: křesťanství nebo islám? Křesťanství bylo o 600 let dříve než islám i s křesťanskou kulturou, která už tehdy pronikala většinu Evropy. Halík, který cílevědomě prosazuje islamizaci, znovu lže.

Halík: „... pro Tomáše Akvinského to bylo strašně důležité. I jeden z jeho základních spisů je metodologií, jak vést dialog s židy a muslimy a dát do závorky ty svá svatá písma a dohodnout se na bázi rozumu.“

Odpověď: Halík dělá ze sv. Tomáše velkého stoupence a obdivovatele islámu, jenže sv. Tomáš pokládá zakladatele islámu za náboženského podvodníka a lháře: „Mohamed národy oklamal sliby tělesných rozkoší ... svým následovníkům zanechal vychytralou radu, aby knihy Starého a Nového Zákona nečetli, aby jimi nebyl usvědčen ze lži.“ (Suma proti pohanům 1,6) Podobně jako Mohamed, oklamává lidi i Halík. Předkládá jim snůšky lží, jen aby dávali Písmo svaté do závorky, nehledali pravdu a věřili pouze jeho báchorkám.

Halík: „... na to také poukazoval ten papež Benedikt: pojďme a domluvme se na té bázi rozumu.“

Odpověď: Papež Benedikt citoval císaře Manuela: „Ukažte mi, co nového přinesl Mohamed, a objevíte v tom jen věci špatné a nelidské, jako jeho příkaz šířit mečem víru, kterou on kázal.“ K potvrzení jeho slov můžeme přidat slova Mohameda z Koránu: „A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modláře (t. j. káfiry), kdekoli je najdete, zabíjejte je, obkličte je a připravte proti nim všemožné nástrahy!“

Této výzvě koránu byli poslušní např. muslimové ve vesnici Kurzu Karama při městě Jos ve střední Nigérii, kteří zde počátkem roku 2010 za šíleného řevu „Alláh akbar!“ zavraždili stovky pokojných křesťanů včetně novorozeňat. Křesťany chytali do zvířecích pastí a „připravili proti nim všemožné nástrahy...“ Tato fakta vyvrací mantrování Halíka o domluvě na bázi rozumu a společném, mírovém, abrahámovském náboženství.

Redaktor: „Ak sa naučíme rozlišovať medzi islamom a islamom, ak sa naučíme rozlišovať že je radikálny islam a je umiernený islam a ak sa súčasne naučíme prijať, že moslimovia sa utiekajú k tomu istému bohu ako my v Európe...“.

Odpověď: Pan Hríb z Halíkových demagogií vyvodil falešný závěr, který vnucuje posluchačům – totiž, že prý existuje islám radikální a islám umírněný a že náš Trojjediný Bůh, Otec, Syn a Duch svatý je prý totožný s Alláhem, který přikazuje křesťanům řezat krky. To je absurdní nesmysl! To, co vyznávají křesťané o Bohu, se diametrálně liší od toho, co vyznávají muslimové o svém kmenovém bůžku.

V Bibli Bůh přikazuje: „Nezabiješ!“ (Dt 5,17), ale v koránu Alláh přikazuje zabíjet a mučit (2:191). Pokud by měl být jen jeden společný Bůh, pak by to byl schizofrenický bůžek, a toho křesťané neuznávají.

A co se týče tzv. umírněného a radikálního islámu, je to podvod! Je to stále jeden a tentýž islám, který má ale vždy na všechno dvě odpovědi: mírovou (korán z Mekky) a džihádistickou (korán z Medíny). Používá to, co se mu zrovna hodí, aby dosáhl cíle. Zákon šaría není ničím jiným, než zhuštěním a rozšířením koránu a Sunny.

V souladu s právem šaría neexistuje svoboda vyznání, neexistuje svoboda slova, neexistuje svoboda myšlení, neexistuje svoboda tisku, neexistuje rovnost mezi lidmi – nemuslim, tedy káfir, není nikdy roven muslimovi. Šaría a její vztah k dhimmí objasňuje, jak se křesťanské národy Turecka, Egypta, severní Afriky, Libanonu, Sýrie, Iráku, staly islámskými. Totéž dnes čeká Německo, Anglii, Francii, Holandsko a Západní Evropu vůbec. Západní civilizace nemá pod právem šaría šanci na přežití!

Redaktor: „... minulý rok prišlo milión utečencov. Je nevyhnutné, že niektorí z nich sú prívrženci toho radikálneho islamizmu alebo poloblázni alebo teroristi, a je takmer nevyhnutné štatisticky, že niektorí z nich tu niečo urobia alebo už aj urobili. Vtedy vyvstane otázka: Áno, budeme rozlišovať, budeme tolerantní, budeme sa snažiť vcítiť do moslimov, že oni majú toho istého boha, ale oni nám tu zabili ľudí a keby tu neboli, tak tí ľudia žijú. Ako na to odpovieme?“

Halík: „... to je zase trošičku jiná otázka těch migrantů, protože migranti nejsou všichni samozřejmě muslimové, i když přicházejí z muslimských zemí, tak velká část z nich nepraktikuje islám nebo se k němu nějakým způsobem nehlásí.“

Odpověď: Halík opět lže. Neodpoví na podstatu otázky a začne se vymlouvat, že prý přicházejí i nemuslimové. Zřejmě podle Halíka ti nemuslimové mají na svědomí teroristické útoky a abnormální vzrůst kriminality. Svou demagogickou metodou Halík ničí pravdu v kořeni a vyhýbá se reálnému problému, aby nemusel přiznat, že islám s sebou přináší nezvladatelné násilí a tyranii vůči nevinnému obyvatelstvu.

Halík: „Mohou se z nich stát i vášniví muslimové v odporu vůči tomu, když se setkají s nepřátelstvím v té Evropě.“

Odpověď: Halík vypráví bajky o tom, že k nám přicházejí mírumilovné ovečky z muslimských zemí, z kterých se tady vinou zlých a nepřátelských Evropanů stávají vášnivě krvelační vlci. Má Halík stejnou krevní skupinu jako baron Prášil, anebo se narodil v Kocourkově?

Halík: „... já neznám nikoho z lidí, kdo by řekl, že je třeba přijmout všechny.“

Odpověď: Jak a podle čeho chce Halík ve valící se vlně migrantů rozlišovat, koho přijmout, a koho ne? V praxi je to utopie! Prezident Zeman řekl: Ani jednoho! A věděl proč! Totiž stačí jeden a pak už tu lavinu nikdo nezastaví! Muslimové navíc nejednají v závislosti na své povaze, tak že bychom je mohli rozlišovat, ale v závislosti na koránu. Tam mají jasné příkazy, jak mají jednat. V koránu stojí – i když je vám to nepříjemné, musíte zabíjet. Takže musí, i když nechtějí. Když je muslimů málo, mohou ještě hrát komedii mírumilovnosti, ale když jich přibude, domorodé obyvatelstvo se jim musí podřídit.

Halík: „... pokud ty země chtějí být demokratické a chtějí být evropské, protože to je něco, co je základ evropské identity – právě to – nabídnout azyl pronásledovaným lidem.“

Odpověď: Halík v téže relaci tvrdí, že křesťanská Evropa prý nikdy neexistovala a že nemá žádné přesvědčivé morální hodnoty. A najednou se odvolává na evropskou identitu a vyžaduje pomoc. Na druhé straně muslimům korán nedovoluje, aby dávali almužnu káfirovi. Furiantští káfirové v Bruselu ale navrhli pokutu 250 tisíc eur za odmítnutí jednoho muslima. Zřejmě si tím chtějí získat přízeň Alláha, ale zapomněli, že „Alláh nenávidí káfíra“ a „nenajdeš v jeho rozhodnutí změnu žádnou“.

Halík: „... druhá skupina, kteří jsou oběti spíše těch obchodníků s iluzemi, kteří namluvili řadě lidí, že v Evropě se budou mít lacino dobře. A to jsou ti tzv. ekonomičtí migranti, možná, že převažují mezi těmi migranty, ale řada těch lidí se už přesvědčila, že tomu tak nebude a vrací se.“

Odpověď: V evropských zemích dostává migrant příspěvek na jedno dítě 100 eur měsíčně a více. Čím více dětí, tím více peněz. Premiér Orbán viní Merkelovou, že abnormálně vysoké sociální dávky tak motivují migranty, že Merkelová vlnu valících se muslimů vyvolala, táhne je do Evropy jak magnetem. To, že se migranti vracejí, je další Halíkovou lží. Nevracejí se! Ať Halík ukáže jedinou loď s těmi, kteří se vracejí! Halík je profesionální velkoobchodník s iluzemi a mistr iluzionista.

Facebook komentáře