Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pochod proti MONSANTU/GMO/TTIP

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 
  • pochod-proti-monsantu-gmo-ttip
  • pochod-proti-monsantu-gmo-ttip
  • pochod-proti-monsantu-gmo-ttip

Bude začínat již 3. ročník Pochodu proti Monsantu. Jedná se o celosvětovou akci, která se koná ve stovkách městna všech kontinentech. Firma Monsanto má sídlo ve Spojených státech amerických a tak bude pochod končit před americkou ambasádou, tak jako přede dvěma lety.

Chemicko-technologický gigant Monsanto má svou pobočku i v České republice v Brně. Mezi produkty nabízené v Čechách patří především herbicid RoundUp a GMO plodiny: kukuřici a řepku olejnou. Celosvětově však nabízí velké množství chemických produktů, jako např. aspartam a mnoho dalších geneticky modifikovaných plodin.

V oblasti pěstování GMO plodin je pochopitelně velmi podezřelá skupina Agrofert patřící Andreji Babišovi, avšak informace o tom, zdali GMO plodiny v tuto chvíli skutečně pěstuje, jsou spekulativní. Je to však velmi pravděpodobné.

Firma Monsanto se dá považovat už od svého založení za jednu z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších světových korporací, jejíž firemní politika se zdá být primárně zaměřena na globální zničení životního prostředí a lidského zdraví, přičemž finanční profit je pouze nástrojem, jak tohoto cíle dosáhnout. Je tomu tak proto, že prakticky všechny produkty, které od počátku své existence vyrábí, životní prostředí a lidské zdraví vážně poškozují, přičemž je veřejnosti vždy předkládán opak.

Řada studií již potvrdila rakovinotvorné účinky herbicidu Roundup, stejně jako GMO plodin, které se používají především jako krmivo pro zvířata.

Monsanto systematicky korumpuje vědce, média a politiky po celém světě, aby umožnili průnik jeho produktů dovnitř lidských těl a trvalé oslabování zdraví lidského druhu.

Z logiky věci vyplývá, že kdyby chtěli majitelé firmy Monsanto pouze vydělávat, tak by poskytovali zdravé produkty, které by byly žádanější a úspěšnější. Avšak protože se Monsanto důsledně drží prosazování svých ničivých technologií, tak je evidentní, že profit není skutečných cílem jeho majitelů.

Proto lze považovat Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta za nepřátele pro celé lidstvo a proto je nevyhnutelně nutná jejich likvidace.

Pro začátek je však nutné alespoň zakázat prodej a používání produktů firmy Monsanto a dalších GMO firem v České republice.

I za tímto účelem je pořádán sobotní Pochod proti Monsantu/GMO/TTIP.

TTIP je smlouva připravovaná mezi USA a EU, jejímž nebezpečím je mj. možnost dramatického snížení potravinových a zdravotnických standartů, které mají zajistit nezávadnost potravinových a zdravotnických produktů. Tyto standardy jsou v současné době v USA značně volnější než v EU, takže tam dochází k většímu poškození zdraví populace.

Jak GMO tak i TTIP jsou vážným nebezpečím pro zdraví obyvatel České republiky.

Těšíme se s vámi v sobotu na shledanou.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/450516931790413/

Další info:
o Monsantu: http://www.nwoo.org/?s=monsanto, www.freepub.cz/tag/monsanto/, http://www.freepub.cz/tag/roundup/
o GMO: http://www.nwoo.org/category/zdravi-potraviny-ekologie/gmo/, www.freepub.cz/tag/gmo/
FB skupina: https://www.facebook.com/NECHCIGMO
Stop TTIP: https://stop-ttip.org/podepiste/

Facebook komentáře