Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Plynem proti mírovému setkání .

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Tisková zpráva Iniciativy Ne základnám Praha 13.6.2016

V jednacím sále Magistrátu hl. m. Praha, kde se uskutečňují jednání zastupitelů probíhalo dne 11.6.2016 od 10:00 hodin mírové setkání pod heslem Ano míru! Ne NATO!, kterého se účastnila řada představitelů iniciativ, sdružení a spolků. Toto mírové setkání v rámci probíhající kampaně Světové rady míru proti NATO, jejíž vyvrcholení bude 8.7- 9.7. 2016 ve Varšavě. Zároveň je připomenutím vzniku Světové rady míru v roce 1950 ve Varšavě.

Krátce po projevu mluvčí Ne základnám bylo jednání přerušeno a účastníci vyzváni, aby opustili jednací stál z důvodu jeho zamoření plynem. Po odvětrání plynu, kterým byl propan-butan, jednání pokračovalo. Účastníkům mírového setkání se dostalo vysvětlení, že se jednalo o neopatrnost při provádění opravy střechy a únik byl krátkodobý.

 

 

  • plynem-proti-mirovemu-setkani

 

Velmi vážně lze pochybovat o neopatrnosti, nebo shodě náhod, které měly za následek zaplynování prostor, ve kterých probíhalo jednání ( povětrnostní podmínky - foukal vítr, rozhloha jednacího sálu, množství plynu pro jeho zamoření, umístění vzuchotechniky na střeše určené pro jednací sál, přičemž ostatní prostory MHMP nebyly zaplynovány).

Jak velkému nebezpečí, kromě zdravotní újmy, byli vystaveni účastníci jednání při nahromadění plynu ve vzduchotechnických rozvodech.? A co přijde po plynu?

Jak posuzovat prohlášení pana Wolfa, zastupitele za KDU-ČSL, nebo zastupitele za ODS pana Humplíka, kteří o mírovém setkání mluví jako o páté koloně.

Bude již na věky platit jen jeden názor, nebude možný jiný pohled, na tak kontraverzní uskupení, kterým je NATO?

Jak někdo může  protestovat proti něčemu, když nezná obsah toho, proti čemu chce protestovat? Protestují někteří zastupitelé proti protestu odsuzujícímu zabíjení? 

za Iniciativu Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí

 

Přikládáme projev Iniciativy Ne základnám:

Vážení přátelé,

v krátkém vystoupení vystihnout šílenost dnešní doby je skoro nemožné, přesto se o to pokusím. V čem je dnešní doba šílená?

V mezinárodním pohledu by měla platit určitá pravidla. Tragikomické je, že je možné udržet platnost pravidel například ve fotbale, hokeji, ale mezinárodní smlouvy jsou porušovány bez jakéhokoliv postihu a buďme konkrétní: a citujme britský deník The Guardian.

Zdá se, že Organizace spojených národů se chová jako klub bohatých a mocných, kteří ukazují prstem na rebelské skupiny a obskurní vojenské skupiny, ale přitom kryjí přestupky, které páchají jeho členské státy,"

Výsledek - Zbraně za miliardy pro vrahy 510 dětí:“ konec citátu.

Jsme vůbec ještě schopni vnímat tu hrůzu … 510 mrtvých dětí.

Koho z Vás zde přítomných bere za srdce skutečnost, že na základě neexistujících zbraní hromadného ničení byl přepaden suverénní stát, zabito a povražděno na milión Iráčanů. Česká televize místo slov zabitých, povražděných používá výraz – zahynulých.

I na to jsme si zvykli, rezignovali na soucit, na lidské hodnoty.

V tom je ta šílenost dnešní doby.

Mrtví, miliony mrtvých nás nepřivádí k zoufalství, nepláčeme, nevoláme po spravedlonosti. Zabíjení, vraždy, násilí, vyhrožování, zastrašování se stalo normou, samozřejmostí.

Jsme systematicky, obludnou mediokracií připravováni - a co víc, jsme již připraveni na další, větší válečný konflikt v Evropě.

Je třeba si uvědomit, že za každým válečným utrpením, za zabíjením a vraždami stojí člověk, politik, velitel ozbrojené složky. Stojí za to připomenout statečnost a odvahu doktora Marka Obrtela, který vrátil vyznamenání a sdělil občanům České republiky a panu Stropnickému (a zcela vědomě vynechávám označení ministr obrany,) že NATO je zločinecká organizace.

Iniciativa Ne základnám na dnešním mírovém setkání nebude posuzovat kroky jednotlivých států, výroky jejich hlav, popřípadě jejich geopolitické, strategické vlivové a mocenské cíle.

Někdo by to mohl doplnit slovy, ani nemůžeme s odvoláním na některý článek OSN nebo Rady bezpečnosti Organizace spojených národů, či malost, co do velikosti, nebo ještě horší, bezvýznamnost našeho státu. To je základní omyl . Možnosti, které máme k ovlivnění průběhu dalších let jsou až neskutečné.

V čem?

Žádnému politikovi, zákonodárci, premiérovi a ministrovi vlády, náčelníkovi Generálního štábu České republiky nedali občané České republiky mandát, a dovolím si opakovat mandát, aby nás zatahoval do eskalace napětí, hrozby silou, spolupráci na válečných konfliktech, uplatňování mocenské politiky Spojených států amerických nebo jiných států.

25 let se systémově rozmisťují americké základny, často vydávané za základny NATO, ve státech sousedících s hrancí Ruské federace. Z původních 16 členů NATO a jejich vojenských základen v roce 1982 vzniklo po roce 1999 12 nových včetně České republiky.

Vojenské letiště Pardubice je záložním vojenským letištěm struktury NATO.

Zdůvodnění rozšiřování NATO hraničí s idiocií neboť zní : proti agresivní politice Ruské federace.

Zbrojní analytik Martin Koller upozornil, že konvenční síly aliance 4x převyšují vojenské síly Ruské federace. Kdo, koho tedy ohrožuje?

Co bychom mohli, spíš měli ovlivnit, na co máme sílu.

  1. Požadovat, aby vrcholní představitelé České republiky, prezident, premiér, ministr zahraničních věcí, ministr obrany - odmítli cíle Evropského velení ozbrojených sil USA v Evropě a jeho tvrzení: „Rusko provokuje naše spojence a partnery v různých regionech, je to globální problém, který vyžaduje globální reakci",.

           A aby odmítli posilovaní strategických zájmů USA v Evropě.

  1. Nepodpořit záměr, vybudování dvou nových regionálních velitelství na Slovensku a v Maďarsku.

  2. Legitimnost těchto požadavků podpořit hlasováním v Poslanecké sněmovně České republiky a to na mimořádné schůzi svolané na 30.6.2016

  3. Záhájit mírovou cestu okamžitým zmražením zbrojních výdajů

  4. Zahájení rozhovorů mezi státy Evropy : Belgie, Bulharska, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Chorvatska, Irska, Itálie, Kypru, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Malty, Německa, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Ruské federace, Řecka, Slovenska, Slovinska, Spojeného království, Španělska a Švédska k vytvoření společné bezpečnostní struktury Evropy.

  5. Zákonodárce podporující: eskalaci násilí, nenávist a nesmyslná nedoložená tvrzení - NEVOLIT !!

Facebook komentáře