Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti podpořili vývoj open source aplikace pro přístup do datových schránek

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

ČPS dnes částkou 15 063 Kč podpořila společný projekt AbcLinuxu.cz a Liberix, o. p. s., jehož cílem je získání open source řešení přístupu k tzv. datovým schránkám.

„Věříme v úspěch projektu, který svým výsledkem zpřístupní datové schránky všem bez rozdílu. Nynější stav je velice nešikovný a svým způsobem i diskriminující," prohlásil Lukáš Nový, 3. místopředseda jihomoravské ČPS.

ČPS ochotu iniciovat vznik open source řešení deklarovala již ve stanovisku strany ze 14. července 2009. Nejsme však jediní, kteří upozorňovali na některé nešťastné detaily implementace a související legislativy datových schránek. Dne 6. října 2009 AbcLinuxu.cz a Liberix, o. p. s. zahájily projekt „Multiplatformní přístup pro datové schránky", který si dává za cíl vytvořit open source implementaci systému pro přístup k datovým schránkám a možnosti spolupráce s taktéž open source emailovým klientem Mozilla Thunderbird. Tento projekt zaštítily nejen organizací, ale i rozhodnutím odměnit vývoj tohoto otevřeného a skutečně multiplatformního řešení částkou 8 000 Kč. Do dnešního dne se tato částka díky příspěvkům dalších sponzorů zvýšila na 40 045 Kč.

„Držíme vývojářům palce a vyzýváme další jedince i firmy, aby se také přidali a tento projekt podpořili! A to ať už jako programátoři, jako dárci nebo i pouhou jeho propagací," popřál projektu mnoho štěstí Jaroslav Kučera, předseda krajské ČPS na Jižní Moravě.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře