Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti odmítli používání hrozby terorismem jako biče na svobodný internet

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 8. listopadu 2018 – Výbor pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny PČR dnes projednával návrh nařízení Evropského parlamentu a Evropské rady o prevenci šíření teroristického obsahu on-line. Jednohlasně zaujal tzv. odůvodněné stanovisko, kterým národní parlament může odmítnout evropskou legislativu, pokud se domnívá, že zásadním způsobem zasahuje do jeho kompetencí.

  • pirati-odmitli-pouzivani-hrozby-terorismem-jako-bice-na-svobodny-internet
Návrh podal zpravodaj a místopředseda výboru Mikuláš Peksa, poslanec Pirátů. Současná podoba návrhu je široce kritizovaná za obtížnou technickou proveditelnost, další omezování svobody ve jménu boje proti terorismu a za to, že klade hlavní odpovědnost na malé a střední IT firmy a neúměrně je byrokraticky zatěžuje.

 

„Jsem velmi rád, že se povedlo vyjednat jednomyslné zamítnutí návrhu nařízení a jednomyslné přijetí odůvodněného stanoviska, které jsem navrhl. Náš výbor zaujal jasnou a nejostřejší možnou pozici,“ zhodnotil průběh jednání Mikuláš Peksa a ocitoval část přijatého stanoviska: „Navržené opatření významným způsobem zasahuje do práva na svobodu projevu, práva na ochranu osobních údajů, práva na respektování soukromého a rodinného života, zásadu zákazu diskriminace, práva na účinnou právní ochranu a práva na svobodu podnikání.“

 

Odůvodněné stanovisko je nástroj národních parlamentů, který mohou využít v případě, kdy se domnívají, že Evropská unie významným způsobem zasahuje do pravomocí jednotlivých členských zemí, a tedy porušuje tzv. princip subsidiarity. Lhůta pro jeho podání v dalších členských zemích uplyne na začátku prosince.

--
Jak pracují Piráti ve Sněmovně?

Aktivity pirátských poslanců, chystanou legislativu, tiskové zprávy i údaje o hospodaření poslaneckého klubu naleznete na jednom místě – na stránce www.pirati.cz/snemovna.

Držíme kurz!

 

-- 

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře