Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti chtějí vědět, kolik peněz vymáhají Lesy ČR od dlužníků v insolvenci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Praha, 6. srpna 2019 – Státní podnik Lesy ČR je od loňského roku v provozní ztrátě, bez rezerv, a navíc bojuje s historickým rozsahem kůrovcové kalamity. Radek Holomčík, poslanec Pirátů a místopředseda sněmovního Zemědělského výboru, se proto prostřednictvím interpelace dnes obrátil na ministra zemědělství Miroslava Tomana se žádostí o poskytnutí informací o stavu věci a dalšího postupu státního podniku Lesy ČR při vymáhání pohledávek v souhrnné výši 1,5 miliardy korun.

  • pirati-chteji-vedet-kolik-penez-vymahaji-lesy-cr-od-dluzniku-v-insolvenci

 

„Pohledávku ve výši 1,3 miliardy korun přihlásily Lesy ČR do insolvenčního řízení v roce 2012, pohledávku ve výši 0,2 miliardy korun už v roce 2011. Zajímá mě, jak velkou část této hodnoty nyní Lesy ČR vůči dlužníkovi nárokují a jaké jsou cíle a plány vedení Lesů ČR v této věci. Kromě některých personálních záležitostí jsem se dotázal rovněž na to, která právní kancelář státní podnik Lesy ČR zastupuje, na výši její odměny a úspěšnost při vymáhání pohledávek,“ shrnul obsah písemné interpelace Holomčík. 

 

Úspěšné vymáhání velkých pohledávek je podle Pirátů v aktuální situaci zásadní. Dosud řádně neobjasněná expanze lýkožrouta totiž znamená další mimořádné finanční ztráty pro podnik, který každoročně vydělával miliardy korun. 

  • Plné znění písemné interpelace naleznete v příloze.

--

Jak pracují Piráti?

Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.

Držíme kurz!

 

--

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře