Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pirát vyhrál u soudu, informace o amnestii Klaus utajoval nezákonně

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Městský soud v Praze dnes zrušil tři roky staré rozhodnutí, kterým kancelář prezidenta republiky odmítla poskytnout informace o přípravě amnestie prezidenta Klause.

"Jsme rádi, že nám soud dal za pravdu a rozhodnutí zrušil. Prezident Klaus odmítl uvést seznam lidí, kteří se na přípravě amnestie podíleli a kteří k ní měli před zveřejněním přístup. Při odmítnutí neuvedla kancelář jediný zákonný důvod. Dnešní rozsudek znamená to, že prezident se bude muset žádostí zabývat znovu. Piráti jsou přesvědčeni, že veřejnost má právo znát pravdivé informace o tom, kdose na přípravě amnestie podílel, nikoliv pouze dohady. Považujeme nicméně za smutnou vizitku našeho státu, že občan musí na informace čekat tolik let," říká Jakub Michálek – Pirát, který Klause za utajování informací zažaloval.

  • pirat-vyhral-u-soudu-informace-o-amnestii-klaus-utajoval-nezakonne
 
 
Klausova kontroverzní amnestie vstoupila do dějin tím, že zastavila trestní stíhání celé řady tunelářů, kteří spáchali závažné hospodářské zločiny často právě za vlády prezidenta Klause. Část kriminálníků, na které se amnestie také vztahovala, se navíc po propuštění vrátila do vězení jako recidivisti. 
 
Kontakt
Jakub Michálek, 775 978 550, pražský zastupitel a místopředseda Pirátů 

Facebook komentáře