Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

O účasti Velvyslanectví RF v závodě Diplomatic Cup v rámci akce O2 Pražské štafety 4x5

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

14. června 2017 se v pražském parku Stromovka konala velká sportovní akce O2 Pražská štafeta 4x5, jejíž součástí byl charitativní závod Diplomatic Cup.

Na pozvání Ministerstva zahraničních věcí České republiky se soutěže zúčastnil i tým Velvyslanectví Ruské federace v České republice, který s časem 1 hodina 21 minut a 16 sekund předvedl nejlepší výsledek v diplomatickém závodě družstev, což bezprostředně v cíli vyhlásili organizátoři. Svědky sportovního vítězství ruských diplomatů se staly také stovky diváků, kteří přišli podpořit účastníky štafety (video).

Ačkoliv náš tým byl pozván na oficiální ceremoniál předávání cen, jména členů ruského družstva mezi vítězi vůbec nezazněla. Náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Lukáš Kaucký za přítomnosti mnoha diváků slavnostně předal ocenění týmu svých kolegů z českého MZV, kteří podle údajů měření dosáhli v cíli druhého nejlepšího času.

  • o-ucasti-velvyslanectvi-rf-v-zavode-diplomatic-cup-v-ramci-akce-o2-prazske-stafety-4x5
  • o-ucasti-velvyslanectvi-rf-v-zavode-diplomatic-cup-v-ramci-akce-o2-prazske-stafety-4x5

 

Ve své odpovědi na otázky přítomných, ohledně chyby při vyhlášení vítězů organizátoři pouze zmínili jakýsi technický defekt čipu, který byl přidělen ruskému týmu organizátory soutěže s cílem objektivního měření dosaženého výsledku. Nicméně následně zástupci struktury RunCzech, která závod pořádala, potvrdili první místo týmu Velvyslanectví ústně, a také poslali na adresu ruské diplomatické mise příslušný diplom (foto). Ale vítězný pohár, který dostal druhý tým, Velvyslanectví předán nebyl.

Zbývá se jen domýšlet, co způsobilo takové diskriminační chování vůči týmu Velvyslanectví Ruska. Doufejme jen, že toto "nedorozumění" nemělo politické pozadí. Hlavně, aby odvolání na jakýsi výpadek ve funkci čipu, nakonec neskončilo tím, že ze všeho obviní zákeřné ruské hackry, kterým v poslední době na Západě připisují naprosto fantastické schopnosti.

Chtěli bychom zdůraznit, že tento nepříjemný incident, který je v rozporu se základní sportovní etikou, nedokáže změnit vztah Velvyslanectví k účasti na podobných sportovních akcích v budoucnu. Naši chlapci jsou spokojeni se svým výsledkem a jsou rádi, že se společně s asi 3500 převážně českými sportovci zúčastnili Pražské štafety. Jsme hluboce přesvědčeni o tom, že sport by měl být mimo politiku, a ocenění by měl dostávat ten, kdo dosáhl lepšího výsledku.

Facebook komentáře