Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NE BRUSELU - NÁRODNÍ DEMOKRACIE SOUHLASÍ SE VSTUPEM RUSKÝCH VOJSK NA UKRAJINU

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

NE Bruselu – Národní demokracie odmítá útoky havlistické fronty na Rusko v souvislosti s plány prezidenta Vladimira Putina vyslat na Ukrajinu ruské vojáky. Je zcela absurdní a zvrácené přirovnávat snahu o ochranu ruského obyvatelstva na Ukrajině, a především na Krymu, k zabrání Sudet hitlerovským Německem. Za stavu, kdy jsou pošlapávána práva ruské menšiny, je naopak úsilí o jejich ochranu ze strany Ruské federace něčím naprosto přirozeným a správným.

  • ne-bruselu-narodni-demokracie-souhlasi-se-vstupem-ruskych-vojsk-na-ukrajinu

 

Je třeba připomenout, že pučistická vláda v Kyjevě zrušila jazykový zákon umožňující menšinám používat na Ukrajině jejich rodný jazyk, v plánu je zákaz vysílání ruské televize a pronásledování etnických Rusů je na denním pořádku. Proto je namístě se ptát: Kam se najednou ztratila úchylná snaha Evropské unie o ochranu skutečných i domnělých menšin, jejichž zájmy se jinak neustále ohání? 

Národní demokracie se zastala právoplatné ukrajinské vlády a prezidenta Viktora Janukovyče proti pučistům sloužícím západním zájmům. Třebaže jej i nadále považujeme za legitimního představitele Ukrajiny, obáváme se, že jeho moc byla nenávratně podlomena. Za situace, jaká je, už se nestavíme proti případným revizím ukrajinských hranic ani proti angažovanosti vojsk Ruské federace na území Ukrajiny. Domníváme se, že takový postup je lepší než ovládnutí celého státu západními velmocemi a jejich loutkami v Kyjevě. Nebyl to prezident Janukovyč ani Putin, kdo první porušil právní stav. 

Národní demokracie proto odsuzuje stanovisko českého premiéra Bohuslava Sobotky i prezidenta Miloše Zemana, kteří se proti vstupu ruských vojsk na Ukrajinu stavějí odmítavě. Pozitivní postoj nejvyšších českých státních představitelů, předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a TOP 09 Schwarzenberga i místopředsedy ODS Zahradila k pučistické vládě odhaluje, nakolik je česká politická scéna prolezlá havlismem. Havlisté všech barev opět ukázali svůj lokajský charakter a patolízalství ve vztahu k Bruselu a Washingtonu a hlubokou nenávist ke všem, kteří se nechtějí smířit s imperialismem západních velmocí. 

NE Bruselu – Národní demokracie cítí povinnost upozornit na manipulaci, již se dopouštějí. Agresorem není Rusko, agresorem je Evropská unie a Spojené státy americké, které touží po ovládnutí strategického ukrajinského území a eliminaci ruského vlivu v oblasti. Nenechme se zmást hesly o svobodě, míru a demokracii. Západu opět nejde ani o jedno. 

Adam B. Bartoš – předseda
Ladislav Zemánek – místopředseda 

http://www.nebruselu.cz/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jiří Žák 2014-03-03 11:40
Stávající situace je jen logickým vyústěním vývoje v Spojených státech: celkový dluh více jak 56 a půl bilionů $,
americké akcie silně nadhodnocené, od schválení Federal Reserve Act 1913 zlatý standard dolaru klesl pod 2%, cca 20% obyvatel USA čerpá potravinové lístky ... a korporace tlačí a tlačí (viz Transatlantická obchodní smlouva mezi USA a EU). Kde nic není, ani čert nebere.
Pak přichází v úvahu jen: " Válka je pokračování politiky jinými prostředky. " ( Carl von Clausewitz )
Pokud mají USA a EU plnou hubu míru, pak platí:
" Quis vellet pacem, preparat bellum " ( Kdo chce mír, chystá válku )

Facebook komentáře