Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Na Václavském náměstí v Praze se uskutečnila demonstrace proti NATO

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Ve středu 11. července 2018 se na Václavském náměstí v Praze uskutečnilo shromáždění proti Severoatlantickému paktu NATO. Demonstraci zorganizovalo České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám a dalších mírových a protiválečných organizací. Protest se konal v rámci mezinárodní kampaně „ANO MÍRU! NE NATO!,“ kterou iniciovala Světová rada míru a byl mimo jiné namířen proti summitu NATO, který se koná v belgické metropoli Bruselu.

  • na-vaclavskem-namesti-v-praze-se-uskutecnila-demonstrace-proti-nato

 

Předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča na demonstraci odmítl snahu NATO o navyšování vojenských rozpočtů, zapojení Armády České republiky do zahraničních vojenských aktivit tohoto paktu i jakoukoliv přítomnost cizích vojsk na území naší země. Požadujeme změnu zahraniční politiky naší země tak, aby byla založena na nezávislosti, respektování mezinárodního práva a suverenity států, míru a mezinárodní spolupráci, proto je naším klíčovým požadavkem vystoupení České republiky z agresivního vojenského paktu NATO,“  konstatoval na shromáždění Krajča.

Mluvčí občanské iniciativy Ne základnám Eva Novotná na protestu zdůraznila, že: „Severoatlantická aliance jen stěží představuje záruku míru a kolektivní bezpečnosti.“ 1. místopředseda Ústředního výboru KSČM Petr Šimůnek pak ve svém vystoupení vyzdvihl dlouhodobý a zásadový postoj komunistů proti členství České republiky v NATO. Mezi dalšími řečníky na shromáždění promluvili také představitelé Asociace Vojáci proti válce, Komunistického svazu mládeže, Alternativy zdola  nebo Levicových klubů žen.

Na závěr demonstrace bylo jejími účastníky přijato prohlášení, ve kterém se mimo jiné konstatuje: „Od svého založení před takřka 70 lety je NATO útočnou agresivní vojenskou organizací. Dnes je víc než zřejmé, že je NATO válečnickou aliancí sloužící k prosazování zájmů imperialismu Spojených států amerických a Evropské unie. NATO a armády jeho členských států nesou plnou zodpovědnost za dlouhou řadu vojenských agresí a intervencí, za rozvrácení celých států, velké množství civilních obětí, zničenou infrastrukturu, vyhnání milionů uprchlíků z domovů a nekončící humanitární krize. Jsme plně solidární s oběťmi tohoto barbarství, jehož je pakt NATO, za opakovaného porušování mezinárodního práva, suverenity států a práva na mír, strůjcem.“

Kontakt: Milan Krajča, 721/985447, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ČESKÉ MÍROVÉ HNUTÍ

http://www.mirovehnuti.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook komentáře