Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Může prasečí mor z Afriky zlikvidovat český venkov?

Vladimíra Vítová, Aliance národních sil

Asi ano, ale nikdo se nesnaží o urychlenou, definitivní a účinnou eliminaci nebezpečí afrického moru u divokých prasat. Vláda nečiní adekvátní kroky. Patrně jí tedy ve skutečnosti jde o to, aby se nákaza šířila dál z Moravy do celé republiky. Českému ministrovi zemědělství bylo v Bruselu řečeno, aby se držel pokynů Evropské unie a nevymýšlel nic nového. A on nejenže si tam jezdí pro pokyny, ale těchto "dobrých" rad se drží a žádné radikální kroky nepodniká. Existuje však vhodný a promyšlený koncept rozvoje a obnovy českého venkova, jehož autorem je zemědělský expert František Havlát, který v souvislosti s africkým morem sdělil tisku následující:

  • muze-praseci-mor-z-afriky-zlikvidovat-cesky-venkov

 

„Už při prvních nálezech nemocných prasat měla být lokalita za spolupráce myslivců, armády a integrovaného záchranného systému hermeticky uzavřená. A i když se mi to těžko říká, protože jsem také myslivec, všichni divočáci v ní měli být postříleni. Tím by se zjistilo, jaké procento divočáků je nakažené. Současně se mělo zjistit, co bylo zdrojem nákazy. To se bohužel nestalo. Černá zvěř pobývá v této době na polích řepky, a když zemědělci začnou sklízet úrodu, zvířata se rozutečou. Potom se může stát, že se rozšíří po celé Moravě i dál, a nechci ani domýšlet, co by to mohlo znamenat pro chovatele prasat. Je potřeba zastavit veškeré zemědělské práce v této lokalitě. Jde o území o rozloze 30 až 40 kilometrů čtverečních. To se musí oplotit. Pachové ohradníky, které tam mají být, jsou nedostačující. Černá zvěř na ně nereaguje, je na tyto pachy zvyklá. Řešením je jenom oplocení a bohužel likvidace zvířat.“

Ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád naopak národu sděluje, že zvěř budeme lovit postupně a několik let – úplně stejně jako v některých zemích EU. Dále sdělil, že považuje uzavření území s nakaženými prasaty a jejich likvidaci za prakticky nereálné, protože by prý příliš zasáhlo do života lidí. Nevadí mu, že pak to zasáhne celou zemi. Prasata chce desítky let odstřelovat ve volném prostoru. Chce se držet tzv. „zavedených“ evropských metod.

A tak nezbývá nic jiného než si klást tyto otázky:

Existuje oficiální zájem na tom, aby se nákaza rozšířila a zdevastovala chovy prasat u nás? Možná jde o to, abychom tu – v souvislosti s imigrantskou krizí - neměli žádné vepřové a nebyli ani v produkci vepřového masa soběstační (ostatně již nyní jsme jen ze 40 procent).

Existuje snad něčí zájem, aby byly malochovy prasat v ČR zlikvidovány? A to úplně stejně, jako za „pomoci“ BSE (nemoci šílených krav), bylo vybito téměř pět tisíc kusů hovězího dobytka a přitom pozitivních bylo pouze přes dvacet kusů. Vypadalo to tehdy jako cílené tlumení hovězího chovu. To samé se opakovalo s drůbeží a tzv. ptačí chřipkou. Vždy se jedná o vybití celých stád a celých chovů, abychom pak vše mohli draze dovážet ze zahraniční.

Aliance národních sil jednoznačně podporuje koncept záchrany českého venkova Františka Havláta i jeho návrh řešení situace ohledně afrického prasečího moru. Když totiž vláda nepodnikne rychlé a účinné kroky k řešení, pak v naší zemi už nezažijeme žádné tradiční venkovské zabijačky a budou existovat jenom velkochovy prasat. A s tím souvisí utrpení samotných zvířat, zamoření celých území, likvidace půdy, vody, celého venkova a jeho vylidnění.

Možná jde o to, aby se na hospodářské půdě mohly stavět další a další sklady a aby tak stát – za pomocí soukromých nadnárodních korporací – sebral půdu lidem této země definitivně.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře