Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mírové setkání proti NATO

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Mírové setkání proti NATO

se uskuteční v pátek dne 8. 7. 2016 od 13:00 do 16:00 v prostorách KSČM na Praze 1

jedná se o reakci na jednání NATO ve Varšavě ve dne 8. – 9. 7. 2016

V rozporu se všemi deklarovanými dohodami se na ruskou hranici přesouvá nukleární vojenská síla NATO. Na summitu ji plánuje dále navyšovat a rozvinout „novou jadernou strategii“, včetně masívní přestavby evropských armád a má vnutit evropským zemím NATO výrazný růst vojenských výdajů. Hlavním cílem červencové schůzky je militarizace prostoru Černého moře a zřízení stálé flotily NATO v této oblasti. To je však v příkrém rozporu s mezinárodním právem.

  • mirove-setkani-proti-nato

 

Součástí mírového setkání bude telemost s Varšavou, kde ve 14:00 začíná jednání Světové rady míru, které má na programu tato témata:

· odhalení nových plánů NATO ve východní Evropě a na Středním východě, stejně jako v jiných částech světa, spolu s odsouzením probíhajících imperialistických intervencí a agresí;

· výměna názorů a zkušeností z boje proti NATO v jednotlivých členských státech a protest proti dalšímu rozšiřování NATO a sjednocení síly pro jeho rozpuštění na globální úrovni;

· požadavek zrušení vojenských základen NATO a všech dalších cizích vojenských základen na světě;

· deklarace solidarity s národy bojujícími za svá práva o využití svého bohatství, a to bez cizího vojenského nebo politického vměšování.

Setkání se zúčastní zástupci politických stran, spolků a občanských iniciativ. Například: Asociace Vojáci proti válce, Ne základném, České mírové fórum, KSČM, ČSNS, Klub českého pohraničí, spolek Lidé lidem, občanská iniciativa Lidová fronta a další.

V Praze dne Vladimíra Vítová, ČMF

www.ceskemiroveforum.com

Facebook komentáře