Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kritika článku Dana Drápala „Piťha a proroci“

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Dan Drápal reaguje na aktuální informační vlnu, kterou vzbudilo kázání katolického kněze a profesora Petra Piťhy. Drápal svým článkem však lidi, kteří se nechali kázáním vyburcovat ze spánku smrti, paralyzuje.

  • kritika-clanku-dana-drapala-pitha-a-proroci

Tyto dny se v parlamentu rozhoduje o legalizaci sňatků homosexuálů, což s sebou automaticky nese krádeže dětí rodičům pro tzv. homo-adopci. Bezprostředně to souvisí s Istanbulskou úmluvou, jejíž důsledky jasně odmaskoval profesor Piťha.

Je třeba vědět, že Drápal, přestože byl protestantským pastorem, podepsal prohlášení na podporu homosexuálů a po boku neziskovek nenápadně prolamuje přijímání tzv. uprchlíků do ČR. V minulosti jako pastor podporoval obrodný proud, dnes však už jde v opačném směru, i když se snaží vytvářet dojem, že se nic nezměnilo. Používá křesťanskou a biblickou terminologii, ale za jeho slovy už není Duch Kristův. Tím negativně manipuluje mnoha upřímnými křesťany.

Dnes, kdy se řeší mimořádně aktuální otázka ratifikace Istanbulské úmluvy, P. Piťha i prezident stojí za národem. Drápal v této krizové chvíli však národ, který má být sjednocen k sebeobraně, rozdělí. Čím se Drápal ve svém článku prozradil? Hrubým očerněním prezidenta, který jakoby podle něj chtěl zotročit český národ jakýmisi čínskými metodami. Přitom dobře ví, že prezident prosazuje hospodářskou spolupráci s Čínou k dobru našeho státu. Na Drápalově špinavé manipulaci je vidět, komu spolu s neziskovkami slouží! Je de facto s Halíkem na jedné lodi. Nejdříve se záměrně postavil na stranu prof. Piťhy, aby si získal okruh těch, kteří to myslí s církví i s národem upřímně. Vzápětí získanou důvěru zneužil a vrazil nůž do zad prezidentovi, který je i v zahraničí znám svým vyhraněným postojem vůči globalizačním proudům.

Drápal umí mistrovsky zmanipulovat člověka, který má svědomí i náboženské cítění. Používá totiž takový slovník a uvádí takové důvody, které na člověka působí, aniž by si uvědomil, že se nechá klamat duchem globalizace, který za Drápalem je. Jeho náboženský intelektualismus způsobuje, že paralyzuje reálný odpor formám globalizace – genderu, juvenilní justici, islamizaci, de facto systému NWO. Kdo se Drápalovi otevře, má pocit, že je proti zlu, že se orientuje, ale tím vše končí. Není už schopen se aktivně postavit za pravdu a bránit národ!

V dnešní době musí národ jednotně s prezidentem stát proti globalizačním vlivům. Falešní proroci ale, jako je Drápal, „léčí těžkou ránu mého lidu lehkovážnými slovy: Pokoj, pokoj, ale žádný pokoj není.“ (Jer 6,14)

„Toto praví Panovník Hospodin: Znesvěcujete mě před mým lidem pro hrst ječmene a kus chleba. Svým lhaním lidu, který poslouchá lži, usmrcujete duše, které neměly zemřít.“ (Ez 13,18-19)

+ Timotej OSBMr

Biskup sekretář Byzantského katolického patriarchátu

25. 10. 2018

Facebook komentáře