Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Komentář předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka_Premiér dnes podpořil vykradený návrh Pirátů proti kumulaci odměn politiků

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Praha, 3. října 2018 - Vláda Andreje Babiše dnes posvětila recyklovaný návrh Pirátů, tentokrát z “vlastní dílny” proti kumulaci odměn. Jde o klasickou metodu premiéra Babiše, když předstírá práci a sbírá politické body za recyklované návrhy jiných stran. Je ostudné, že za 5 let u moci žádný zákon proti politickým trafikám Andrej Babiš nepředložil, naopak byl s hnutím ANO součástí tohoto systému.

  • komentar-predsedy-poslaneckeho-klubu-piratu-jakuba-michalka-premier-dnes-podporil-vykradeny-navrh-piratu-proti-kumulaci-odmen-politiku

Piráti oceňují, že vláda schválila v této oblasti alespoň nějaké opatření, ale v návrhu bohužel není myšleno například na milionové dozorčí rady, ve kterých sedí členové ANO a násobí tak svoje platy.

Piráti všechna tato opatření ošetřili v původním vlastním návrhu, vláda je však ignoruje. Budeme trvat na tom, aby se omezení týkající se obohacování politiků v dozorčích radách do návrhu vrátilo v pozměňovacích návrzích. Poté se v hlasování ukáže, zda ANO stojí o řešení politických trafik, či je chce i nadále využívat k zaplacení svých loajálních členů (např. Radmila Kleslová, Marcela Plesníková, Jan Štrof).

-----------------------------------------------------

Jak pracují Piráti ve Sněmovně?

Aktivity pirátských poslanců, chystanou legislativu, tiskové zprávy i údaje o hospodaření poslaneckého klubu naleznete na jednom místě – na stránce www.pirati.cz/snemovna.

Držíme kurz!

 

 

--
Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Facebook komentáře