Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Komentář Mikuláše Ferjenčíka: Vláda přistoupila na ekonomická opatření navržená Piráty, přikročí i k dočasnému omezení odvodů za zaměstnance firem a OSVČ?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Praha, 20. března 2020 – Vláda po svém čtvrtečním jednání oznámila přijetí dalších opatření, která mají zmírnit ekonomické dopady související s probíhajícím šířením nákazy koronavirem.

  • komentar-mikulase-ferjencika-vlada-pristoupila-na-ekonomicka-opatreni-navrzena-piraty-prikroci-i-k-docasnemu-omezeni-odvodu-za-zamestnance-firem-a-osvc
Jedná se o kroky, které Piráti navrhli vládě začátkem týdne, a sice o hrazení nákladů na zaměstnance státem, zavedení ošetřovného pro zaměstnance, možnost bezúročných půjček pod půl milionu korun a posílení kurzarbeitu, tedy zvýšení podílu státu na mzdových nákladech zaměstnanců, pro které není práce. Oceňujeme, že vláda projevila ochotu přistoupit na námi navržená opatření, která pomohou desítkám tisíc živnostníků i zaměstnancům v nelehké situaci.
 
Dále jsme navrhli zastavení povinných odvodů živnostníků bez příjmů a omezení odvodů z práce zaměstnanců firem. Vzhledem k přetrvávajícím omezením je žádoucí, aby vláda přijala i tyto zbývající body, které mají zabránit masivnímu ukončování podnikání a propouštění zaměstnanců v provozech, kterých se aktuální situace kriticky dotýká. Věříme, že vláda bude nadále k našim návrhům přistupovat konstruktivně.
 
Další setkání opozice se zástupci vlády proběhne v úterý, příslušným ministrům své návrhy zasíláme průběžně.

--

Jak pracují Piráti?
Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.
Držíme kurz!
--
Jakub Dušánek
Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře