Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo je skutečným viníkem Metanolové aféry?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Možná že Vás a nejen Vás bude zajímat, kdo je tím skutečným viníkem tzv. "Metanolové aféry", i když snad přímo nesouvisí s korupcí. Ale kdo může s jistotou říci, z jakých pohnutek v dopise ministerstva zdravotnictví zmiňovaná "kvalifikovaná většina na úrovni EU" hlasovala pro rozšíření jednoho z nejzákeřnějších jedů do našich domácností? Aféry s desítkami mrtvých a mnoha dalších spoluobčanů, kteří měli pochybné štěstí přežít jako slepci. To vše s dovětkem, že se stále ještě nejedná o konečné počty obětí.

  • kdo-je-skutecnym-vinikem-metanolove-afery

Dnes média utvářejí skutečnost, což se potvrdilo vrchovatě v tomto případě. Média totiž neinformovala o hlavním viníkovi metanolových vražd!

Za metanolovou aférou stojí na "čestném" prvním místě EU!!! Že je to po celé té obrovské mediální masáži až neuvěřitelná informace, je zjevné. Proto níže cituji z dopisu MZ ČR čj. 37997/2013/OVZ ze dne 17. října 2013 (v příloze), který byl reakcí na můj email ze dne 7. 10. 2013:

7. 10. 2013, 11:11:32

Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kopie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dobrý den.

Přečetl jsem si Váš rozhořčený článek "Jak vyřešit nelegální výrobu alkoholu? Kaucí!"

Za slovo kaucí by mělo být ještě napsáno: ...legálním výrobcům. Pak se teprve ukáže opatření vlády premiéra P. Nečase v celé kráse.
Nejde přece o to potlačit nelegální výrobu, ale výrobu legální. ... Jediné skutečně účinné opatření proti otravám metanolem je zakázat jeho dovoz a výrobu. Metanol je v 99 % případů nahraditelný etanolem. Denaturovaný líh se kdysi používal ve velkém a všude. Používal se i do kapalin určených pro mytí oken automobilů. Nebyl by problém zase zaměnit zpět metanol za etanol ve většině průmyslových výrob a samozřejmě i ve výrobcích určených k maloobchodnímu prodeji. To méně než jedno procento metanolu určené pro speciální technologie a pro laboratoře, by se dalo ohlídat. Jedná se o jed. Je v seznamu zvláště nebezpečných jedů (zák. č.157/1998 Sb., O chemických látkách a chemických přípravcích; Příloha č. 1 k nařízení vlády č. 10/1999 Sb.
SEZNAM ZVLÁŠTĚ NEBEZPEČNÝCH JEDŮ).

Zvláště nebezpečný jed a přitom dostupný každému a všude? Vidíte tu absurditu?

S pozdravem

Ivo Patta
______________

Citace z dopisu MZ ČR:
"Rozšíření použití metylalkoholu zejména pro výrobu nemrznoucích směsí, např. do ostřikovačů, nastalo právě po jeho vyřazení ze seznamu zvláště nebezpečných jedů, kdy použití metylalkoholu pro tento účel bylo schváleno v r. 2010 a to na úrovni Evropské unie přímo použitelným právním předpisem kvalifikovanou většinou. Česká republika jako členský stát je zavázána respektovat toto rozhodnutí".

Podepsána MUDr Anežka Sixtová, ředitelka odboru ochrany veřejného zdraví.

Facebook komentáře