Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

FIALA NESTYDATĚ A DRZE NÁRODU LŽE!

Ivana Kerlesová, předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE, Fialu zkritizovala za jeho slova o energetice.

„Proč neříkáte ohledně cen energií pravdu, pane premiére?“ ptá se a pokračuje:

„Není pravda, jak uvádíte, že stát nemůže nic dělat s rostoucími cenami energie. Pravdou je, že stát (vláda) může bránit rostoucím cenám energií a navíc musí! A to okamžitě. Pokud je pro ČEZ jako polostátní podnik problematické vystoupení z burzy, nechť to učiní samotný stát!“

„Jste pokrytec, když tvrdíte, že naším hlavním cílem musí být energeticky suverénní Česká republika,“ nebere si servítky Kerlesová.

„Pravdou je, že energeticky soběstační jsme už nyní! Takže pro zvyšování cen energií není jediný objektivní důvod. V republice máme dostatek elektřiny a v širším slova smyslu i energie.

V její výrobě jsme soběstační. Elektřinu nám zdražuje obchodování na německé burze, emisní povolenky a přenosová soustava. Jednu kilowatthodinu si vyrobíme za 25 haléřů. Přes energetickou burzu v Lipsku ji překupujeme za 16 korun.

  • fiala-nestydate-a-drze-narodu-lze
  • fiala-nestydate-a-drze-narodu-lze
Opravdu si myslíte, že Češi jsou tak naivní, aby vám věřili, když veřejně prohlašujete, že stát nemá dostatek peněz na to, aby plošně tento nárůst kompenzoval v plné výši a všem. Žádný evropský stát to podle vás nedělá.
 
Pravdou je, že například Francie cenu elektřiny pro občany a firmy reguluje. Odběratelé za ni platí v přepočtu 2 koruny (za kWh). Proč se tak nechová ČR?“ pokračuje předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE.
 
„A ještě něco, pane premiére, ve svém dnešním projevu jste zapomněl připomenout, že obchodování na burze prosadil tehdejší šéf ČEZ Martin Roman s podporou ministerstva průmyslu, vedeného vaším stranickým kolegou Martinem Římanem (ODS). Od tohoto okamžiku může ČEZ tvrdit: ‚My neurčujeme cenu elektřiny, vytváří ji poměr nabídky a poptávky na burze.‘
 
Stejně, jako to dnes říkáte občanům vy. Styďte se!“ uzavřela předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-07-11 11:20
Nenapsal bych,ale napíšu.Ježíš při poslední večeři...,Jidáš se zvedl od stolu a Ježíš mu říká:(asi tak):Co chceš učinit,čiň spěšně!A Jidáš odešel zradit Krista.
Rozhodl se svobodně,ze své sobecké vůle ke 30 stříbrným.Nakon ec byl i potrestán a stříbrných neužil.
Tím jsem chtěl říct,že Jidáše se nedalo přemluvit,..a výsledek,Kristu s za nás lidstvo zemřel a tim jsme údajně došli k dobrému cíli.Když udělá nynější Jidáš ústupky,nikdy se ZLA nezbavíme.
V opačném případě .....snad,že by moudřejší vláda???
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře