Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Evropská konference předsedů parlamentů RE

Dobrý den, dovoluji si Vám zaslat tiskovou zprávu z Evropské konference předsedů parlamentů členských zemí Rady Evropy, která v těchto dnech probíhá ve Štrasburku.
Děkuji a přeji hezký den

Jan Nováček

Šéfové parlamentů Rady Evropy: Situace v Evropě je vážná, musí se řešit

Předsedové parlamentů Rady Evropy jednali ve Štrasburku o migraci a situaci v Evropě. Předsedové obou komor Parlamentu ČR i jejich kolegové ze zemí Visegradské skupiny znovu zopakovali, že pro tyto země není přijatelný systém povinných azylových kvót. Přestože neexistuje shoda na jednotném řešení, postoje jednotlivých zemí se postupně přibližují.

  • evropska-konference-predsedu-parlamentu-re

Hlavními tématy dvoudenní konference byla uprchlická krize, potřeba větší role národních parlamentů, terorismus, ale i boj proti projevům nenávisti. Českou republiku zastupovali předsedové obou parlamentních komor, Milan Štěch a Jan Hamáček.

„Evropa by měla opustit prázdné fráze, které mohou vést do nebezpečí. Ve všech zemích Visegradské skupiny je jasně slyšet, že nesouhlasíme s tím, aby nám někdo určoval, kolik migrantů máme přijímat. Opakuji, že Evropa stále řeší pouze důsledky problému, ne jeho příčiny. Dnes je třeba ocenit velký pokrok v jednání USA a Ruska o příměří v Sýrii a poděkovat všem, kdo přispěli k tomuto posunu,“ řekl v projevu před svými kolegy předseda Senátu Milan Štěch. Spolu s Hamáčkem se před samotným jednáním zúčastnili také setkání šéfů parlamentů zemí V4 (Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko).

„Tentokrát bylo jednání z hlediska praktického dopadu důležitější než jindy s ohledem na problémy současné Evropy. Byla zde možnost si vyměnit názory i se zástupci parlamentů zemí, které nejsou členy EU,“ uvedl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Ten zdůraznil, že národní parlamenty jsou stále slyšitelnější v rámci Evropy při řešení nynějších problémů. „Z tohoto hlediska byla důležitá i účast zástupkyně parlamentu Ruské federace, což může vést k obnovení komunikace s Ruskem a hledání řešení současných vztahů EU s Ruskem,“ uvedl Hamáček. Ten se na bilaterální úrovni setkal například s předsedou německého Bundestagu Norbertem Lammertem nebo právě se šéfkou horní komory ruského Federálního shromáždění Valentinou Matvijenkovou.  

Členem Rady Evropy je i Turecko, podle kterého je v tuto chvíli řešení migrační krize v rukou Evropské unie, která musí jednat. Rada Evropy má v současnosti 47 členů, Česká republika je jejím členem od roku 1993.


Jan Nováček 
tiskový tajemník předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka 

Parlament České republiky
Poslanecká sněmovna
Sněmovní 4
118 26 Praha 1 - Malá Strana
 
E- mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Mob. tel.: +420 702 099 459 
Tel.: +420 257 173 009 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře