Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Další základna, kterou nikdo nechce

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Iniciativa Ne základnám zásadně protestuje proti krokům současné vlády, která chce umožnit vybudování nového cizího vojenského zařízení na území České republiky. Tento projekt, který je odůvodňován stejně, jako byl odmítnutý radar, poztrácí jakýkoli smysl. Írán nemá kapacity ani zájem na Evropu útočit. Stejně tak nesmyslné je argumentovat „ruskou hrozbou", zvláště když se Moskva a Washington na tomto zařízení shodli.

Toto zařízení má být vybudováno bez souhlasu Parlamentu ČR či dokonce na základě smluv k předešlému zařízení, které odmítalo bez referenda přijmout 70% občanů. V této souvislosti bude zajímavý postoj strany Věci veřejné, jejíž předseda Radek John se vyslovil pro referendum o radarové základně.

Tato vláda opět ignoruje názor občanů-voličů. Ačkoli se premiér Nečas vyjádřil, že se o zapojení ČR, i po zrušení plánu na vybudování radarové základny, dále jednalo, neinformovala o tom před volbami žádná z koaličních stran.

Na zařízení se má finančně podílet i Česká republika. Zatímco vláda tzv. rozpočtové odpovědnosti škrtá a mluví ústy svých ministrů o „brutálních" opatřeních, nevylučuje možnost vyčlenit prostředky na provoz cizího vojenského zařízení. Tím jasně ukazuje své priority.

Systém má údajně sloužit k shromažďování dat. V době globálních komunikačních sítí však není důvod umisťovat takovéto zařízení na území cizích států. Zdůrazňujeme, že se opět jedná pouze o bilaterální projekt mezi USA a Českou republikou.

Již jednou dokázal občanský odpor zabránit výstavbě cizí vojenského zařízení na našem území. Šéf poradců premiéra Nečase, Martin Říman, to v nedávném rozhovoru označil za trauma Topolánkovy vlády. Stejně jako v minulosti se v celém projektu angažují nynější ministr zahraniční Schwarzenberg a ministr obrany Vondra.

Iniciativa Ne základnám bude v souvislosti s realizací tohoto projektu připravovat protestní akce. A neobejdeme se bez Vaší podpory a aktivní účasti.

Podpořte nás prosím tím, že se zapojíte http://www.nezakladnam.cz/cs/21_zapojte-se do akcí Iniciativy Ne základnám.

Můžete nás podpořit i finančně tím, že přispějete na transparentní účet http://www.nezakladnam.cz/cs/1398_prispejte-nam Iniciativy.

 

Spojit se s námi můžete také na Facebooku http://www.facebook.com/nezakladnam.cz

 

Těšíme se na Vás a věříme, že společně dokážeme naše vítězství nad nesmyslným zbrojením v zájmu nadnárodních korporací zabránit.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře