Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČPS: Protestní setkání před Úřadem pro ochranu osobních údajů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Česká pirátská strana uspořádala v sobotu 27.2.2010 protestní setkání před sídlem Úřadu pro ochranu osobních údajů. Důvodem protestu je snaha úřadu zlikvidovat server svazky.cz a jeho tvůrce, aktivistu Stanislava Pence.

Server měl být z rozhodnutí úřadu vypnut do 26.2.2010, jinak se jeho provozovatel vystavuje trestnímu řízení a pokutě ve výši až 10mil. Kč.

http://www.ceskapiratskastrana.cz/media/grafika/uoou.jpeg

Svazky.cz obsahují archivní databázi bývalé StB, která je jako archivní pomůcka evidována jako součást Národního archivního dědictví vedeného Národním archivem. ÚOOÚ zjevně překračuje svoje kompetence, neboť pod něj publikování archivní pomůcky nespadá. Kromě toho jsou údaje, obsažené v databázi EZO, publikované na serveru svazky.cz, veřejně přístupné i na nové stránce Archivu bezpečnostních složek:

http://www.abscr.cz/cs/vyhledavani-archivni-pomucky

Videozáznam z protestní akce členů ČPS:

http://tv.piratskasit.cz/protest

Martin Brož, předseda pražských pirátů, přečetl tuto výzvu:

„Do roku 2007, kdy vznikl Ústav pro studium totalitních režimů, bylo pro širokou veřejnost složité seznámit se s materiály státní bezpečnosti. Bohužel tento ustav, ani 2 roky od začátku svého fungování nezveřejnil žádnou archivní pomůcku, které by ukázala, co vlastně obsahují materiály, které převzal od tajných služeb. Proto vznikl v červenci 2009 server svazky.cz kde se jeho autor Stanislav Penc, rozhodl, největší z nich - Evidenci zájmových osob zveřejnit. My se teď nacházíme před úřadem, který se snaží tento server zastavit.

Česká pirátská strana se postavila proti kampani, kterou vedou státní úřady ve snaze zlikvidovat server svazky.cz i jeho tvůrce, aktivistu Stanislava Pence. Kdyby úřady plnily řádně svoje poslání a úkoly, nemusel by nikdo jejich činnost nahrazovat vlastní aktivitou, tak jako je tomu v tomto případě.

Stavíme se proti stíhání a vydírání lidí, kterým na svobodě a pravdě skutečně záleží.

Úřady, čím dál víc nechrání a nepomáhají občanům. Zneužívají svých zákonných pravomocí proti obyčejným lidem a chrání ty, kteří jim takové pravomoce dali. Současné poslance, lobbisty a politickou silou dosazené šéfy úřadů jako je tento.

Igor Němec, řídí úřad, kterému vůbec nevadí, že se běžně v televizi vysílají vtipné záběry občanů v choulostivých situacích, pořízených prostřednictvím policejních kamerových systémů.

Přivydělává si snad policie publikováním těcho záběrů v bulváru na svůj provoz?

Požaduji, aby se nad tím pan Němec zamyslel a řekl nám, jak je tohle možné?

Rád bych ještě pana Němce upozornil, že má na Internetu zavirovanou svou oficiální osobní stránku http://www.igornemec.cz a podílí se tak na šíření viru, trojského koně.

Není ale sám kdo má problémy. Webové stránky Úřadu na ochranu osobních údajů, kterému šéfuje, od včerejška nefungují pro jistotu vůbec. A vůbec mě to nepřekvapuje.

Česká pirátská strana bude i nadále sledovat kauzu svazky.cz a podílet se nejen na zachování jeho provozu, ale přispěje i k publikování dalších, dosud utajovaných informací."

 

Upozornění: Na zavirovanou stránku Igora Němce odkazuje i server čeké vlády:

 

http://www.vlada.cz/cz/urad-vlady/vedouci-uradu-vlady/prehled/igor-nemec-44937/

 

http://www.ceskapiratskastrana.cz/media/grafika/igornemec.jpg

 

 

Facebook komentáře