Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČPS: Hra na transparenci v podání předsedy Věcí veřejných

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V sobotu 6. 2. 2010 byl na programu ČT24 odvysílán pořad Politické spektrum s Ivanem Bartošem, předsedou České pirátské strany, Olgou Zubovou, předsedkyní DSZ a Radkem Johnem, předsedou strany Věci veřejné. V samotném pořadu zazněla řada velmi průlomových myšlenek propagujících transparenci ve státní správě.

Radek John sice říkal, že VV a ČPS jde o společnou věc. O společnou věc nám půjde až tehdy, když budou mít VV v pořádku finance a zveřejněn jejich stranický účet. Až odkryjí sponzory časopisu Pražan a dalších PR tiskovin, které zručně využívají ke své propagaci. Ilustrujme to na příkladu, kdy Ivan Bartoš správně propagoval transparentní účet ČPS, jakožto vzor pro všechny ostatní politické subjekty. Bohužel Radek John se v tomto kontextu dopustil nepřesnosti, když v odpovědi na přímou otázku, zda mají Věci veřejné na svých webových stránkách dostupné všechny sponzory, odpověděl, že ANO. Ivan Bartoš řekl přesněji: „Je to vidět na tom Vašem účtu?" a Radkem Johnem mu bylo odpovězeno „No jasně, jména, adresy." Bystrý návštěvník stránek VV jistě brzy zjistí, že tato odpověď má vážné trhliny a předseda strany by se měl před svými voliči vždy držet reality. Nezná-li jí, měl by to čestně přiznat.

Na internetové stránce 'Podpořte Věci veřejné' se dokonce dočteme tuto větu: „Na Vaše přání uveřejníme Vaše jméno s případným vzkazem na internetových stránkách mezi dárci naší politické strany." Na stejné stránce, která je součástí oficiálního webu VV, zjistíme, že strana má účet u banky, která možnost transparentního účtu svým klientům neposkytuje. VV tedy uveřejňují pouze na přání, nikoli automaticky.

Ivan Bartoš tuto odpověď komentoval: „Pokud budou jasné a doložitelné zdroje jejich financování, tak teprve pak budou VV s námi ve stejné zátoce."

 

Odkazy:

- Politické spektrum 6.2.2010 -

http://www.ct24.cz/vysilani/2010/02/06/10116287760-210452801340006-18:31-politicke-spektrum/1/

- Transparentní účet ČPS -

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100048174

- Stránka finanční podpory ČPS -

http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/podporte-nas/financni-dary.php

- Podpořte Věci veřejné -

http://www.veciverejne.cz/veci-verejne/clanky/podporte-veci-verejne.html

 

Facebook komentáře