Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČPS důrazně odmítá kriminalizaci výzkumu konopí pro léčebné účely

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

ČPS protestuje proti zásahu Policie ČR a zabavení konopí pro výzkum a léčbu pacientů, které na svém pozemku v Ospělově - s vědomím státních orgánů - pěstoval předseda odborné společnosti Konopí je lék Mgr. Dušan Dvořák.

Konopí, které pěstoval pro léčbu pacientů a výzkum s Hebrejskou univerzitou a Univerzitou Palackého v Olomouci, mu bylo dne 18. srpna 2009 na příkaz prostějovského státního zástupce a soudce zabaveno a Mgr. Dvořákovi a jeho manželce hrozí až 5 letý trest odnětí svobody.

Výroky Ústavního soudu a Nejvyššího soudu České republiky v loňském roce jednoznačně určily, že zásahům policie musí předcházet kriminalistická práce prokazující společenskou nebezpečnost pěstování či zpracování konopí u dané konkrétní osoby jako jeden z nezbytných znaků a principů trestného činu. Toto se však nestalo. Mgr. Dvořák, ani jeho manželka obviněni nejsou, ale 500 až 1 000 pacientů, kteří mohli dostat svůj lék, jej nedostane. Informace o zásahu policie i odborné poznatky o léčbě konopím jsou veřejnosti přístupné na webové adrese www.konopijelek.cz.

Odborné vědecké studie jednoznačně prokazují, že konopí je velmi perspektivní bylina pro léčbu i těch nejzávažnějších chorob jako je rakovina. Byli to právě čeští vědci z Univerzity Palackého, kteří pod vedením prof. Kabelíka jako jedni z prvních na světě v padesátých letech minulého století dokázali prospěšnost konopí při úzdravě pacientů v dodnes citované studii Konopí jako lék.

Proti takovémuto jednání státních orgánů ostře protestujeme. Je v řadě případů prokázané, že konopí je skutečně zdravotně účinná bylina, která má na rozdíl od mnoha farmaceutických výrobků žádné nebo jen minimální nežádoucí účinky.

K tomu se vyjádřil i Mgr. Michal Rusek (ČPS) z Olomouce: „Přeji si, aby Parlament České republiky přijal takové právní řešení, které znemožní kriminalizaci výzkumu a osob, které konopím léčí sebe a své blízké, protože tito lidé svým jednáním přinášejí prospěch i finanční úspory celé společnosti."

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře