Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

CO KDYŽ SI NEBUDEME MUSET NASADIT JEN DRUHÝ SVETR, ALE DOKONCE HNED ATOMBORDEL?

NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (99) CO KDYŽ SI NEBUDEME MUSET NASADIT JEN DRUHÝ SVETR, ALE DOKONCE HNED ATOMBORDEL? O VARIANTĚ, KTEROU NECHCEME, ALE NA KTEROU BYCHOM MĚLI BÝT PŘIPRAVENI…

29. 8. 2022 

Vážené a milé čtenářky, vážení a milí čtenáři mého nedělníku. Týden je zase pryč a jako každý jiný i tento přinesl řadu překvapivých momentů. Mne zaujaly dvě aktuality, které chci připomenout, ale poté se budu věnovat tématu jinému.

Aktualita první navazuje tak trochu na minulý nedělník, kde jsem v dovětku kritizoval schvalování terorismu ze strany ministryně obrany Černochové. Samozřejmě že naše prohlášení k této věci nebylo nikterak originální, protože podobné reakce vyvolaly její skandální výroky i u mnoha dalších lidí, takže trestní oznámení za podporu terorismu přijde na paní ministryni nejspíše hned z několika míst. A neuniklo samozřejmě ani ruské straně, která se podivila nad tímtéž. A aby ne – vždyť snad žádný západní politik nezašel tak daleko, aby se radoval nad smrtí třicetileté dívky. To může jen bezdětná kariéristka, která – nevím-proč – velí naší armádě

  • co-kdyz-si-nebudeme-muset-nasadit-jen-druhy-svetr-ale-dokonce-hned-atombordel-o-variante-kterou-nechceme-ale-na-kterou-bychom-meli-byt-pripraveni

Jenže s tím terorismem to není vše – Rusko minulý týden rovněž poukázalo na to, že v České republice se cvičí teroristé a jedna výbušnina, připravená u nás za účelem zabíjení civilistů při plánovaném referendu v Donbasu, byla odhalena ruskou tajnou službou. Na  je o tom velký článek, ale co je zásadní, je to, že České republice hrozí, že se dostane na seznam teroristických zemí.

To je panečku, sešup. Ze země, která ještě před pár lety měla s Ruskem dobré (ba nadstandardní) vztahy – po ekonomické stránce (Kellner apod.), ale i politické (prezidenti Klaus i Zeman) – jsme se najednou dostali na seznam Rusku nepřátelských zemí (po aféře Vrbětice, kdy jsme Rusko obvinili z výbuchu), kde jsme jen my a USA. A nyní máme našlápnuto dostat se dokonce i na seznam teroristických zemí. Nikdo tam zatím není. Budeme tam první? Cvičíme zde teroristy, ministryně obrany schvaluje terorismus na civilistech.

Takže už nejsme jen banánová republika, kde USA svrhávají loutkové vlády za pomoci tajných služeb, kde všichni politici slouží americkým zájmům jako někde ve střední Americe, my už jsme málem Čechistán, teroristický stát, kde se nejvyšší státní představitelé radují ze zabití ruských civilistů a kde premiér vystupuje v televizi, aby promluvil k Ukrajincům (s ukrajinskými titulky) a slíbil jim další zbraně ve chvíli, kdy naši lidé nemají peníze na složenky za elektřinu a plyn.

My už nebojujeme proti Rusku jen slovně (Fialovo vyhlašování války Putinovi) a diplomaticky, ekonomicky či vývozem zbraní (i když i to pořád děláme), ale nyní dokonce už i státním terorismem. Když u nás vybuchl sklad, přišilo se to Rusku, protože se to hodilo a neustále všichni politici naříkali, že šlo ze strany Ruska o státní terorismus. Ale že se náš stát podílí na teroristických akcích proti Rusku – to není státní terorismus? Kramář se musí v hrobě obracet hrůzou z toho, jak si jeho následovníci ve funkci premiéra země vedou.

Druhá aktualita je rovněž pozoruhodná. Stále je sice léto a relativně teplo, ale blížící se krize děsí nejen občany – začala děsit i politiky. A když jsou už i vládní politici zděšeni, bude to nejspíše ještě vážnější, než jsme se obávali. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek, přezdívaný v Brně Don Pablo, který (Brňáka) Fialu vytáhnul nejprve do čela ODS a pak stál i za jeho politickým vzestupem a tlačil ho i na schůzky s prezidentem Zemanem (takže se Zeman s Fialou spřátelil, díky Blažkovi, v dobách, kdy jsme si ještě my všichni mysleli, že Zeman a pětidemolice jsou dva nesmiřitelné tábory), tak tento Don Pablo varoval, že pokud se nezačne energetická krize řešit, hrozí pád režimu, systému, prostě – už to není žádná prdel, jak si možná ještě donedávna politici mysleli. Těžko rozklíčovat, co je za tím – zda Don Pablo, který Fialu vodí, mu musí takto přes média napovídat, protože je Fiala tupý a situace mu nedochází, nebo zda hraje v ODS toho zlého, který musí říkat ty špatné zprávy, aby se ten hodný a slušný Fiala v sáčku mohl blaženě usmívat, jak prý vláda vše zvládá, zásobníky jsou plné, nikoho nenecháme padnout a podle Síkely nám Němci v případě nouze pošlou plyn, samozřejmě poté, co zastaví svůj klíčový průmysl.

Tuto vládní idylku začala jako první kazit Adamová s Pekarovou, protože Adamová se už před půl rokem nechala slyšet, že vláda tu není pro lidi a Pekarová zase nedávno vyzývala prostý lid, ať si začne plést svetry. A její guru, Mirek Kalousek, který sice vzdal boj o Hrad, ale našel si čas, aby v novém ostravském filmu coby rybář sledoval koupající se polské jeptišky, rovněž varoval, že je nutné ceny elektřiny regulovat.

A teď ten Blažek. Buď jsou domluveni, nebo je Fiala tak natvrdlý, že mu to musí Blažek vzkázat i přes titulky novin: „Pokud se nevyřeší krize v energetice, tak je ohrožen politický systém této země. Pokud se nenajde celoevropské řešení, tak je dokonce ohrožena Evropská unie jako taková,“ prohlásil ministr a varoval před možnou revolucí.

Takže takhle to je. Nejen, že by současná krize s plynem a elektřinou mohla shodit vládu, ale rovnou celý systém. A nejen v ČR, ale nejspíše i v celé Evropě. To je, panečku, síla. A to ještě nezačalo září…

Něco se na podzim evidentně bude dít nejen s našimi peněženkami, ale i s našimi politiky.

Ale mějme stále na paměti, že mnohé z toho, co se v politice děje, je jen šidítko, která má nasměrovat naši pozornost kýženým směrem a odvést ji od toho důležitého.

Vždy je třeba myslet na nejhorší, mít plán i pro tu nejhorší variantu. Ať už na podzim naši politici padnou, nebo padneme my (pod tíhou záloh, plateb a složenek), může se stát i to, že se žádného podzimu nedožijeme a zemřeme všichni svorně a jednotně – my i politici – protože náš konec bude tak rychlý, že ani fialové či blažkové nestihnou vzít nohy na ramena.

Hrozba „mimořádných událostí velkého rozsahu“ nad námi visí už několik let a neustále zesiluje. A klidně se můžeme bavit i o té hrozbě největší, tedy jaderné, protože i ona je nebezpečně reálná. Nechci – jak se říká – malovat čerta na zeď, ale myslím, že už tam namalován dávno je. A nemusí to být ani ona pověstná jaderná výměna, o které se také mluví – ono bohatě stačí, když Ukrajinci jako blázni ostřelují Záporožskou jadernou elektrárnu a zásobníky vyhořelého paliva, které jen tak (po „ukrajinsku“, aby ušetřili) skladují pod širým nebem. Je podivné, že z toho není paní Dana „Slava Ukraini“ Drábová zděšena, i když taková pohroma by byla neskonale větší než Černobyl. A nejspíše si toto nebezpečí neuvědomují ani politici, státní složky, prostě nikdo. A když si ho nechtějí ani připustit, pak si nemysleme, že by na něj byli dokonce připraveni, že by věděli, jak se v takové chvíli chovat a že by dokonce měli plán i pro vás.

Tablety s jódem v lékárnách není tak snadné získat. Atomových krytů je málo, nikdo je neudržuje, často jsou prodané a my ani nevíme, kde je těch pár, které ještě zbývají. Zapomeňte na to, že by stát měl pro vás ochranné prostředky v případě jaderné havárie (či jaderného útoku), když pro nás neměl ani obyčejné roušky. Plynové masky, ochranné obleky apod. – to vše si musíte pořídit sami nebo zaimprovizovat a připravit si i ony pověstné sáčky, pytlíky, pláštěnky apod. Kdyby to přišlo, nikdo vám ani neporadí – zatímco v některých zemích alespoň v médiích odvysílají osvětové rady či návodná videa nebo se občanům alespoň domlouvá, aby si pořídili zásoby (jaké a v jakém množství), u nás nikdo na nic takového nemyslí. Takže ochrana a příprava je na vás samotných a stejně tak i to, jak si opatřit potřebné informace.

Naštěstí jsou tu lidé (vlastenci), kteří na to myslí za vás a cenné informace už dávno sepsali. V září jde na trh pokračování úspěšné knihy Aleše Přichystala Přežít nebo zemřít. Přežít nebo zemřít 2 je ještě lepší, než jednička, protože zatímco ta vyšla v – z dnešního pohledu relativně klidných časech, sepsána byla dokonce před covidem, v roce 2019, – dvojka vychází v době války, krize a na pokraji jaderného konfliktu. Takže kromě dobře míněných rad v případě jiných mimořádných událostí velkého rozsahu obsahuje i velice poučnou kapitolu o tom, co dělat v případě jaderného útoku. Vřele doporučuji!

Já vím – není to jednoduché. Teď abyste – kromě toho všeho – mysleli i na to, jak se ochránit před jadernou apokalypsou. Někomu se může zdát, že to ani nejde. Ale jde. I na toto je dobré se připravit, protože nikdy nevíte, kdy se Ukrajinci těmi granáty (které ruská armáda nedokáže sestřelit) konečně trefí do těch venku seřazených sudů s vyhořelým palivem. Může to být za týden, může to být zítra, může to být kdykoli…

A i když to poslední dobou vše stojí za hovno, umřít přece snad nechceme…

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře