Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

"Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme ratifikaci Istanbulské úmluvy"

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Pozvánka občanské iniciativy Tradiční česká rodina na Předání petice proti přijetí Istanbulské smlouvy

------------------------

Úterý 6. listopadu ve 13:30 hod., PS PČR Směnovní 1, Praha
------------------
Ivana Schneiderová, občanská iniciativa Tradiční česká rodina

Hosté: Mgr. Nina Nováková

----------------------------------- 

  • chceme-zachovat-tradicni-rodinu-odmitame-ratifikaci-istanbulske-umluvy

 

Česká republika má v otázce prevence a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí vlastní zákonné prostředky, které jsou v souladu s mezinárodními smlouvami. 

Lidská práva zaručuje Ústava České republiky společně s Listinou lidských práv a svobod. „Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“ (Istanbulská úmluva) je z těchto důvodů zbytečná a diskriminuje práci a činnost již stávajících organizací, zabývajících se tímto tématem. 

Istanbulská úmluva skutečné potírání násilí na ženách neřeší. Pouze vede k dalšímu protlačení genderové ideologie s drastickými dopady na tradiční rodinu.

Istanbulská smlouva podmiňuje odvod finančních prostředků ze státního rozpočtu do neziskového sektoru a nutí stát převést své kompetence na neziskový sektor, což je naprosto nepřijatelné. 

 Smlouva přesně nedefinuje pojem tzv. „stereotypní pojímání rolí žen a mužů“, pod který lze „schovat“ v podstatě cokoliv a tím je zneužitelná a společensky nebezpečná.

Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže. Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a vzniku jakéhosi třetího pohlaví. Praxe západních zemí, ke kterým se máme přijetím Istanbulské smlouvy přiblížit, hovoří jasně. Tam si děti v raném věku vývoje „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je naprosto společensky, morálně, kulturn ě a historicky nepřijatelné. 

Plnění Istanbulské úmluvy má kontrolovat Expertní skupina pro potírání násilí vůči ženám a domácího násilí – GREVIO při Radě Evropy, což je nepřijatelný zásah do suverenity státu a jejího právního prostředí. Členové a delegáti této skupiny požívají imunitu na slova, na právní postih, zavazadla a listiny budou nedotknutelné, i když skončí s činností. 

Česká republika Istanbulskou úmluvu podepsala již v roce 2016 a zavázala se k jejímu budoucímu přijetí. Požadujeme však, aby současná vláda - po vzoru Slovenska, Bulharska, Maďarska, Lotyšska, Lichnštejnska a dalších států -  Úmluvu odmítla ratifikovat.

 

 

Kontakt:

Ivana Schneiderová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook komentáře