Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČESKOSLOVENŠTÍ VOJÁCI V ZÁLOZE PROTI VÁLCE: DOPIS PREZIDENTOVI ČR

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

1. československý prapor vojáků v záloze

V Přerově dne 24. července 2015

Kancelář prezidenta republiky

K rukám prezidenta republiky

Hrad I. nádvoří č. p. 1 Hradčany Praha 1, 119 08

 

 Vážený pane prezidente.

 V souvislosti s nárůstem nelegální imigrace do Evropy a jejího směřování také k nám, jste před několika dny uvedl, že možná přijde doba, kdy budete muset na ostrahu hranic povolat armádu.

 V médiích rovněž prosákly informace o možné pozemní cestě islamistů mezi Evropou a Sýrií přes Srbsko a Maďarsko, což nutně znamená, že i naše území musí sloužit jako tranzit těmto nelegálním osobám, které mají, nebo chtějí mít co do činění se strukturami Islámského státu.

  • ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-proti-valce-dopis-prezidentovi-cr

My, členové Iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze proti válce, jsme se sdružili, abychom naplnili slova přísahy, kterou jsme skládali jako vojáci. Chceme bránit republiku před nebezpečím, že bude zavlečena do cizí války a za cizí zájmy a tomu chceme zabránit. Současně si uvědomujeme závažnost situace, ve které se vinou imigrační vlny nachází naše společnost a chceme pomoci čelit rizikům z toho vyplývajícím.

 Většina z nás přísahala ČSSR, jiní  ČSFR a další pak, po rozdělení federace, ČR a SR, vždy jsme ale přísahali věrnost vlasti. Režimy a vlády přicházejí a odcházejí, ale vlast je jedna jediná a ta zůstává a my ji chceme bránit.  

 Jsme různého věku;  jsme záložáci – nikoli aktivní vojáci nebo mladí branci. Ale jsme připraveni pomáhat republice, tam, kde nás je třeba.  Ať jsme sloužili jako příslušníci armády nebo jako pohraničníci, máme zkušenosti z vojenské služby. A tyto zkušenosti jsme schopni pro potřebu naší země nabídnout. Je sice možné prostě povolat do armády některé občany, ale na to ještě není naše společnost připravena a vyvolalo by to pravděpodobně zbytečné emoce.

 V současnosti snad ještě není nasazení armády na hranici nezbytné. Plně budou zatím dostačovat neozbrojené hlídky, které zde budou provádět monitoring terénu, sledovat pohyb cizích osob a ve spolupráci s Policií ČR bránit jejich nežádoucímu volnému vstupu na území našeho státu. Nástup dobrovolníků předpokládá dopravní a spojovací součinnost Policie a zajištění základních potřeb (ubytování, stravu, lékařskou péči a určitou finanční kompenzaci).  

 Pane prezidente, je mezi námi už nyní mnoho těch, kteří budou schopni a ochotni na výkon takovéto služby nastoupit jako dobrovolníci a další záložáky jsme schopni pro tuto službu postupně získávat. Nabízíme svoji pomoc při ostraze hranic. Přísahali jsme věrnost vlasti a jsme připraveni svoji přísahu naplnit.

      Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 osvietenieludstva@azet.sk 2015-07-28 22:13
Ako Ceskoslovensky vojak som skladal prisahu v Jihlave na namesti,30.dubn a 1976,ako vojak v Ziskovych kasarnach a tankista! a podporujem tieto slova a ciny nas-zalozakov!

Facebook komentáře