Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

České mírové hnutí odsuzuje hanebné zničení pomníku maršála Koněva

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

České mírové hnutí co nejrozhodněji odsuzuje hanebné zničení pomníku maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva, velitele vojsk Rudé armády, které před 75 lety přinesly do Prahy svobodu a mír.

  • ceske-mirove-hnuti-odsuzuje-hanebne-zniceni-pomniku-marsala-koneva

Vedení Městské části Praha 6 v čele se starostou Ondřejem Kolářem nestoudně přikázalo odstranit pomník, který čtyři desetiletí symbolizoval vyjádření díků osvoboditelům hlavního města a naší země od fašistické okupace a hrůz II. světové války.

České mírové hnutí navíc s rozhořčením upozorňuje, že ke zničení pomníku došlo v době nouzového stavu a zákazu volného pohybu osob, vyhlášeného z důvodu koronavirové pandemie COVID-19. Této situace bylo podle starosty Městské části Praha 6 využito proto, aby proti nehoráznému odstranění antifašistického pomníku „nemohla spodina demonstrovat.“

České mírové hnutí proto vyzývá všechny demokratické a mírové síly, aby se rozhodně postavily na obranu pomníků, památníků a dalších veřejných upomínek na hrdinný zápas proti hitlerovskému fašismu a odmítly tak stupňující se snahy o přepisování a falšování historie.


Milan Krajča, předseda Českého mírového hnutí

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jánošík 2020-04-05 18:46
Kluci, zistěte někdo IP adresu a skutečné jméno toho Jana Nowaka, a spolu s těma krysama z Prahy 6 si je pamatujme ... na zítřek, a zítřek přijde.

Facebook komentáře