Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Česká televize tají PR smlouvy s Bison & Rose

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

29. března 2017, Praha. Piráti podali stížnost Radě České televize na Petra Dvořáka, generálního ředitele pro neposkytnutí informace, o kterou žádali v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím. V únoru 2017 zaslalaPirátská strana žádost o předložení smluv za poslední dva roky, jež Česká televize uzavřela na služby public relations. Generální ředitel České televize žádost ve stanovené lhůtě nevyřídíl, čímž porušuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Piráti žádají Radu České televize, aby tuto skutečnost vzala v úvahu také při výběru nového ředitele ČT.

  • ceska-televize-taji-pr-smlouvy-s-bison-rose
 
 
Piráti si od České televize, konkrétně od jejího generálního ředitele, vyžádali všechny staré smlouvy, které se týkají PR služeb, včetně dokumentace k výběrovým řízením. Specificky v nich zmínili společnosti Bison & Rose, Pan Solutions nebo My Solutions. Dosud však neobdželi žádnou relevantní odpověď.
 
Česká televize nejprve sdělila, že potřebuje „více času“, aby mohla odpovědět a poté se odmlčela. Na další urgence už vůbec nereagovala. Na telefonický dotaz místopředsedy Pirátů Jakuba Michálka zástupce ČT uvedl, že daná žádost je i nadále zpracovávána.
 
Firma Bison & Rose, jejíž představitelé mají vazby na ČSSD, systematicky obsadila státní instituce. Je to metoda, kterou jako pražští zastupitelé známe od Radmily Kleslové. V těchto smlouvách navíc není nikde upřesněný rozsah prací či poskytovaných služeb, za které veřejnoprávní Česká televize vyplácí penízePod PR služby lze přitom leccos schovatSoučasný ředitel tají informace v rozporu se zákonem. To u veřejnoprávní televizekterá by měla občanům poskytovat objektivní informace, považuji za největší prohřešek,“ uvedl předseda pražských Pirátů Jakub Michálek. 
 
Podle údajů zveřejněných serverem Neovlivní fakturuje společnost Bison & Rose například za vydání tiskové zprávy "jen" 113 tisíc korun a za půldenní čtyřhodinovou prezentační konferenci inkasuje 649 tisíc korun. touto PR agenturou mají uzavřené smlouvy na PR služby následující veřejné instituce a firmyČeský aeroholding, pražský Dopravní podnik, ministerstvo pro místní rozvoj, Státní pozemkový úřad, pražský magistrát, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Letiště Praha, Čepro, Česká televize, Správa šumavského národního parku a ČEZ.
 
Související odkazy: 
Miliony pro Bisony:Přehled státních kontraktů agentury Chovancova důvěrníka - http://neovlivni.cz/miliony-pro-bisony-prehled-statnich-kontraktu-agentury-chovancova-duvernika/
 
Kontakt:
Mikuláš Ferjenčík, vedoucí mediálního odboru Pirátů, 737 943 770

Facebook komentáře