Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Antikomunistický zásah na akci k 80. výročí Mnichovské zrady - za prapor s Che Guevarou

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Dobrý den,

v příloze zasíláme vyjádření předsednictva UR Komunistického svazu mládeže k antikomunistickému zásahu vůči KSM na akci k připomínce 80 let od Mnichovské zrady "Přízrak Mnichova se vrací".

Redakce KSM

Text vyjádření.

  • antikomunisticky-zasah-na-akci-k-80-vyroci-mnichovske-zrady-za-prapor-s-che-guevarou

 

Antikomunistický zákrok policie za prapor s Che Guevarou!

V neděli 30. září 2018 Komunistický svaz mládeže (KSM) podpořil několik aktivit k připomenutí 80 let od Mnichovské zrady. Spolu s dalšími se členové KSM zúčastnili i shromáždění „Přízrak Mnichova se vrací“, které se konalo v podvečerních hodinách na Václavském náměstí v Praze a pořádaly ho iniciativa Ne základnám, České mírové hnutí, Alternativa zdola a další mírové a protiválečné organizace.

Na této akci vystoupil i zástupce Komunistického svazu mládeže, který zúčastněné seznámil se společným prohlášením české a německé protifašistické mládeže ke zmíněnému 80. výročí Mnichovské zrady. Podobně jako jiné zúčastněné organizace i KSM zde měl svůj prapor, na kterém byla kromě názvu svazu i podobizna slavného latinskoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary.

Po skončení akce přistoupili k členovi KSM, který předtím držel uvedený prapor, příslušníci Policie České republiky. Policista člena legitimoval se zdůvodněním, že je „podezření na spáchání extremistického trestního činu“ nesením zmíněného praporu - takový pojem ovšem český právní řád nezná. Následně bylo policistou upřesněno, že měl na mysli „trestný čin schvalování nebo projevu sympatií k hnutí směřující k potlačování práv a svobod.“ Po dotazu, co je na praporu špatného, přítomný policista lživě prohlásil, že vyobrazená osoba - Ernesto Che Guevara - je „jeden z největších masových vrahů v dějinách“. Byly přítomny desítky účastníků demonstrace, kteří se stali svědky této události a proti provokativnímu zákroku policistů hlasitě protestovali.

Komunistický svaz mládeže protestuje proti tomuto politicky motivovanému omezování vyjadřování a shromažďování na veřejném prostranství, které je o to skandálnější, že se stalo na akci věnované 80. výročí Mnichovské zrady a méně než týden před komunálními a senátními volbami. Komunistický svaz mládeže odsuzuje tuto antikomunistickou provokaci a zdůrazňuje, že podobizna Ernesta Che Guevary je jedním ze symbolů celosvětového zápasu za socialismus a komunismus.

Pokusy o antikomunistickou kriminalizaci v České republice nesmí projít!

Předsednictvo UR Komunistického svazu mládeže, 30. 9. 2018

Záznam ze zásahu: https://www.youtube.com/watch?v=UGPCSUCRLGY

Společné prohlášení německých a českých komunistů k 80. výročí Mnichovské zrady: http://www.ksm.cz/historie/80-let-od-mnichovske-zrady.html

 

Facebook komentáře