Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Anarchisté uzavřeli instituce práce

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Během dvou nocí, v úterý 20. dubna a ve středu 21. dubna, si anarchisté ve východních Čechách posvítili na instituce práce.

 

Výlohy a vchodové dveře úřadů práce, personálních agentur a magistrátů byly polepeny plakáty s nápisem: „Za práci, co není děvka prodejná!" a symbolicky uzavřeny.

  • urad-prace
„Blíží se 1. máj, chceme ve „Svátek práce" poukázat na podstatu námezdní práce, kterou zcela záměrně přirovnáváme k prostituci. Není totiž velký rozdíl mezi tím, když někdo nabízí své tělo za účelem placeného sexu, který není radostí a rozkoší, nýbrž rutinou a způsobem přežívání, a tím, když někdo nabízí své ruce či mozek za účelem námezdní práce, která taktéž není radostí, nýbrž rutinou a způsobem přežívání," řekla nám k událostem Marcela Svobodová, členka místní skupiny Československé anarchistické federace.

Svéráznému protestu neunikly úřady práce v Pardubicích, Hradci Králové, Trutnově, České Třebové a Ústí nad Orlicí. Polepeny byly také některé personální agentury.

„Akce mají být pozvánkou na demonstraci, která proběhne v Praze, 1.máje, na Náměstí Republiky, od 12:00. Proti konceptu námezdní práce stavíme koncept práce svobodné, bez šéfů a ekonomického útlaku, tu jedinou pak má smyl oslavovat," dodává Svobodová.

 

Československá anarchistická federace - východní Čechy, csaf.cz

 

Facebook komentáře