Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

16. září 2010 bude slavnostně spuštěna internetová mapa pražských kauz

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

www.praguewatch.cz je průvodcem po pražských kauzách, sporných případech městského plánování, ohrožených kulturních prostorech, parcích či třeba zahrádkářských koloniích. Je vhledem do nedávné historie a současnosti odvrácené tváře Prahy. Kritický pohled na rozvoj Prahy a městské politiky je založen na spolupráci akademiků, odbornic a občanských aktivistek a aktivistů.

Tato alternativní mapa Prahy si klade za cíl být rozcestníkem, kde i popisy komplikovaných kauz budou krátké a přehledné. Ti, kteří by se chtěli dozvědět o konkrétním problému více, jsou pak nasměrováni na další informační zdroje a stránky organizací, které se angažují v daných kauzách. „Kromě toho, že budeme podávat aktualizované popisy toho, co se děje v jednotlivých kauzách, nám jde i o oživování paměti o důležitých kauzách, které se jeden den v médiích objeví a pak zmizí," říká koordinátor projektu Marek Čaněk. Na mapě budou též vybrané aktuality z úředních desek městských částí a magistrátu hl. m. Prahy, tedy možné kauzy budoucí.

„Hledáme nové spolupracovníky a spolupracovnice, kteří by psali o důležitých kauzách, oblastech a tématech, které na mapě chybí," říká redaktorka praguewatch.cz Lenka Vrbová. „Naším cílem je vytvářet komunitu lidí a organizací, kteří se přidají k mapování kauz."

Občanské sdružení Praguewatch plánuje také doprovodné aktivity - organizované prohlídky jednotlivých kauz anebo debatu o zkušenostech s komunitním organizováním v Praze. Zároveň s mapou bude spuštěn blog (praguewatch.wordpress.com), který bude přinášet obecnější diskusi o rozvoji Prahy v globalizovaném světě. Členové a členky kolektivu PragueWatch se zabývají různými aspekty města - urbanistickým, sociologickým, sociálně geografickým apod. Partnerem projektu je občanské sdružení Ateliér pro životní prostředí, které poskytuje základní právní pomoc lidem a sdružením, kteří se zajímají o aktuální kauzy v Praze a okolí a chtějí se v nich angažovat.

Projekt občanského sdružení PragueWatch byl podpořen grantem nadace Open Society Fund a není spojen s žádnou politickou stranou.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře