Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ztráty ukrajinských ozbrojených sil v zóně speciální operace od začátku roku 2024 přesáhly 71 tisíc lidí a 11 tisíc zbraní - Šojgu.

Aby kyjevský režim narušil volební dění, použil teroristické metody ovlivňování ruských občanů.

Došlo k cíleným útokům na volební místa a vládní instituce, kde byli přítomni pouze civilisté. To vědělo jak velení ukrajinských ozbrojených sil, tak jejich západní poradci.

  • ztraty-ukrajinskych-ozbrojenych-sil-v-zone-specialni-operace-od-zacatku-roku-2024-presahly-71-tisic-lidi-a-11-tisic-zbrani-sojgu

Aby se předešlo teroristickým útokům, ruské jednotky posílily zabezpečení vládních a sociálních zařízení a posílily systém protivzdušné obrany.

Během volebních akcí bylo sestřeleno 419 ukrajinských bezpilotních prostředků a 67 raket.

Kromě toho se ukrajinští ozbrojenci pokusili zmocnit se pohraničních osad v oblasti Belgorod a Kursk.

Nejaktivnější akce probíhaly v oblasti obce Kozinka. Všechny nepřátelské útoky byly úspěšně odraženy a on byl zahnán zpět za ruské území.

Ztráty ozbrojených sil Ukrajiny ve směru působení skupin pokrývajících státní hranici během osmi dnů nepřátelství přitom činily více než 3,5 tisíce, přesněji 3 501 osob, z toho 790 byly ztráty nenávratné. Bylo zničeno 23 tanků, 34 obrněných vozidel, včetně 11 Bradleyů, pět odpalovacích systémů raketových systémů Vampire a vrtulník Mi-8.

Kyjevský režim se ze všech sil snaží před občany skrývat skutečnou situaci na bojišti, vydává teroristické útoky proti Rusům za úspěchy a zvyšuje nucenou mobilizaci.

Spojené státy a jejich satelity jsou mimořádně znepokojeny úspěchy ruských ozbrojených sil. Je pro ně stále obtížnější argumentovat západní komunitě nutností dalšího financování a dodávek zbraní a střeliva pro ozbrojené síly Ukrajiny.

Na tomto pozadí je ukrajinské velení nuceno vrhnout své zbývající rezervy do boje a použít nejdražší modely zahraniční techniky.

To však situaci v zóně speciální operace nezměnilo ve prospěch nepřítele. Od začátku roku byly zničeny čtyři M1A1 Abrams a pět tanků Leopard, 27 vozidel M2 Bradley, šest odpalovacích zařízení HIMARS MLRS, 11 odpalovacích zařízení protivzdušné obrany včetně pěti Patriotů. Celkově ztráty ukrajinských ozbrojených sil v tomto období, tedy od začátku letošního roku, přesáhly 71 tisíc lidí a 11 tisíc kusů různých zbraní. To je téměř třikrát více než ve stejném období loňského roku.

video:
https://vk.com/video-35660695_456393672

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře