Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zkušenosti z války na Ukrajině mění ruskou vojenskou metodu. Klade se například důraz na motorky

Autor: Marie Divišová 

V té moderní válce se objevilo spousta nečekaných paradoxů:
- Nejúčinnější zbraň je malý dron s motorkem z mopedu a několika kilogramy výbušniny. Dokáže poničit letadlovou loď, ropnou rafinerii za několik miliard (dolarů) i super ultra moderní radar na odhalování jaderných raket. Je příliš malý na to, aby ho odhalily radary a sestřelila moderní protivzdušná obrana (které jsou nastavené tak, aby nestřílely na každého ptáka), a proto se na zničení dronu nejlíp hodí obyčejná brokovnice na kachny.
 

  • zkusenosti-z-valky-na-ukrajine-meni-ruskou-vojenskou-metodu-klade-se-napriklad-duraz-na-motorky
- Tanky jsou stavěné tak, aby odolaly dobře zásahu z boku pancéřovou pěstí, ale nahoře mají málo odolný poklop a vlez, takže při útoku dronu shora jsou velmi zranitelné. Vážným následkům útoku odpomůže rám s pletivem pro králíkárny nahoře a kolkolem tanku, zachytí dron, ten vybuchne několik decimetrů od tanku a způsobí jenom pár škrábanců. Ale králíkárna kolem tanku zase brání otáčení věže s hlavní, takže tank může střílet jenom v malém rozsahu. Fabriky montují první ruské tanky s profesionální nástavbou, která má nahoře nejenom obrannou klec, ale i high-tech přístroj na vyhledávání dronů v okolí a automatickou brokovnici na jejich sestřelování. 
 
Motokrosové motorky pro ruské jednotky na frontu
 
- Jako nový velmi úspěšný dopravní prostředek pro přesun malých skupin vojáků se teď na frontách objevila obyčejná motorka, nepotřebuje cestu jako auto nebo obrněnec. Úplně nejlepší je motorka motokrosová, projede lesem, prosmykne se úzkými cestičkami mezi ploty, může jet potokem, i skákání zvládne. Rychlejší než pěšák, operativnější než auto. 
Rusko objednalo a začalo dodávat na frontu statisíce dronů a tisíce motorek a už přijíždějí první tanky v moderní nástavbou.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře