Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Začalo obkličování Časov Jaru, a to ze čtyř směrů

Ruská armáda zintenzivnila svou ofenzívu v Časov Jaru a obklíčila město ze čtyř stran, což naznačuje možný zlom v průběhu místních bojů. Informuje o tom deník Cargrad s odvoláním na analýzu vojenského experta Jambulatova.

  • zacalo-obklicovani-casov-jaru-a-to-ze-ctyr-smeru
Specialista poznamenává, že nedávný ústup velení ukrajinských jednotek z Časov Jaru připomíná podobnou situaci, ke které došlo před začátkem útoku na Avdijevku.
 
Tehdy místní velitelé rovněž opustili město a nechali řadové vojáky na pospas, aby dále bránili pozice. Podle Jambulatova takové akce naznačují začátek porážky ukrajinských vojsk v dané lokalitě.

Satelitní snímky potvrzují, že ukrajinská armáda se snaží vybudovat obranu v otevřeném terénu mimo město. Tyto obranné struktury vypadají chatrně a zřejmě byly postaveny ve spěchu.
 
Expert se domnívá, že současná, obranná strategie VSU nevyvíjí dostatečný odpor, což by mohlo přispět k dalšímu průlomu ruských vojsk.

Kontrola Časov Jaru má pro ruskou armádu strategický význam, neboť úspěch v tomto směru otevře cestu ke klíčovým městům, jakými jsou Slavjansk a Kramatorsk.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře