Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Z AVIA.PRO (13.5.2024):

Ruské jednotky vstoupily do Volčanska

2024-05-13
 
Podle zprávy z telegramu Shot vstoupila ruská armáda do města Volčansk v Charkovské oblasti.

„Ruští vojáci vstoupili do Volčansku a naši bojovníci aktivně postupují a několik jednotek ukrajinských ozbrojených sil pod tlakem ruských ozbrojených sil uprchlo a opustilo své zbraně a vybavení ,“ uvádí zpráva.

  • z-avia-pro-13-5-2024
Během operace více než 100 příslušníků ukrajinské armády opustilo své pozice a asi 20 lidí se rozhodlo vzdát se ruským jednotkám. Tyto údaje byly poskytnuty prostřednictvím příspěvku na sociálních sítích, ale detaily událostí se stále dokončují.

Je známo, že v oblasti Volčanska skutečně probíhají těžké boje, ale zdroje Avia.pro zatím nemohou potvrdit, že na území města vstoupil vojenský personál

 
---------------------------------------------------------------------------------
 
Ruská armáda tvoří třetí předmostí v Charkovské oblasti
 
2024-05-13

Během současné ofenzivy v Charkovské oblasti ruské jednotky výrazně pokročily, sjednotily dvě předmostí a vytvořily nové třetí. Ukrajinští vojenští analytici na základě geolokačních dat bitevních záběrů z různých úseků pohraniční oblasti potvrdili postup ruských ozbrojených sil. Informace byly shromážděny prostřednictvím videí zveřejněných na různých zdrojích, včetně DeepState.

Během útočných operací se osady jako Strelka, Krasnoe, Morochovets, Borisovka, Ogurtsovo a Pletenevka dostaly pod kontrolu ruských jednotek. Situace v Glubokoe, Oleynikovo, Zeleny, Starica, Bugrovatka a Gatishche zůstává podle posledních údajů nejistá.

Cílem ruského velení je spojit stávající předmostí do jednoho výkonnějšího a vytvořit nové strategické předmostí v oblasti Goptovky. Tyto akce jsou zaměřeny na posílení pozic a rozšíření zóny kontroly, což umožní operace většího rozsahu na území Ukrajiny.

 
------------------------------------------------------------------------
 
Putin navrhl jmenovat Belousova ministrem obrany namísto Šojgua

Ruský prezident Vladimir Putin navrhl kandidaturu Andreje Bělousova, který dříve zastával post prvního místopředsedy vlády, na post ministra obrany Ruské federace. Toto rozhodnutí schválila Rada federace. Ve svém předchozím zaměstnání Belousov dohlížel na otázky ekonomického rozvoje země, což, podle Kremlu, pomůže zavádět inovace do činnosti ministerstva obrany.

Belousovův předchůdce na tomto postu, Sergej Šojgu, zase přejde na post tajemníka ruské bezpečnostní rady. Prezidentův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov vysvětlil volbu Belousova přáním aktualizovat a zavést nové přístupy k řízení obranného sektoru.

Andrej Belousov se zabýval vědeckou prací a vystudoval ekonomii kybernetiky na Moskevské státní univerzitě. Jeho profesní dráha zahrnuje práci v Ústředním ústavu ekonomie a matematiky Akademie věd SSSR a také v Institutu ekonomiky a prognózování vědeckotechnického pokroku. V 90. letech se Belousov aktivně účastnil vládních aktivit a radil řadě ruských premiérů.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře