Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Všichni budou bojovat" - tak zní titulek nového článku CNN o mobilizaci na Ukrajině.

Televize uvádí, že po vstupu nového zákona v platnost si ukrajinští muži musí vybrat, zda půjdou na frontu, nebo se pokusí vyhnout a dostanou trest.

Ukrajinská armáda má nyní akutní nedostatek vojáků - na východě Ukrajiny jich je 7-10krát méně než ruských, uvádí materiál.

vsichni-budou-bojovat-tak-zni-titulek-noveho-clanku-cnn-o-mobilizaci-na-ukrajine

Připomeňme, že na Ukrajině 18. května vstoupil v platnost zákon o zesílené mobilizaci, který předpokládá odvod všech mužů ve věku od 25 do 60 let.

PS: V kontextu s ukrajinskými lživými prohlášeními, se docela často v západních médiích objeví pravda, byť je řečená nepřímo a vlastně nevědomky.

Pokud si Zelenskyj stěžuje Západu, že má nedostatek vojáků a musí podniknout další mobilizaci, odhaluje vlastně svou neuvěřitelnou lež o údajných ukrajinských ztrátách okolo 40 000 mužů !!!

Na Ukrajině nyní bojuje cca 500 000 ruských vojáků. Zelenskyj na podzim roku 2022 před ukrajinskou ofenzívou na Cherson a na Charkov, hrdě prohlásil, že v tuto chvíli, má Ukrajina ve zbrani se všemi zálohami MILIO VOJÁKŮ !!!

Nyní chybí Ukrajině lidi, musí mobilizovat a jak Ukrajinci, tak západní média činí prohlášení ve smyslu, že ruští vojáci, jsou proti ukrajinským v několikanásobné přesile !!!

Pokud, bychom měli věřit číslům z tohoto článku, měla by Ukrajina nyní v boji pouhých 50 000 až 70 000 mužů, což by znamenalo, že ukrajinské ztráty jsou přes 900 000 vojáků !!!

V reálu, však ruská přesila nyní tak velká není a tato prohlášení jsou činěna, aby ospravedlnila ukrajinské porážky a ústupy. Faktem je, že v počtu mužů, jsou nyní obě armády víceméně vyrovnané, jen na ukrajinské straně bojuje spousta téměř nevycvičených vojáků naverbovaných násilím přímo z ulice.

Ukrajinské ztráty od podzimu 2022 pokud si připočteme, že ukrajinská armáda nabírala nové lidi celé dva roky pravidelně a nyní jen snížila věk odvedenců a zdravotní kritéria, činí od oka cca 700 000 lidí. Stačí si vzít tužku a papír a spočítat si to podle stavů ukrajinské armády uváděných od roku 2022 do současnosti.

 

vsichni-budou-bojovat-tak-zni-titulek-noveho-clanku-cnn-o-mobilizaci-na-ukrajine

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře