Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Viktor Anisimov: „Nic mě neuklidňuje víc než úzkost generálního tajemníka NATO“

Nejlepší známkou vynikající kvality (značka kvality!) našich hypersonických zbraní je přání „partnerů“ dohodnout se na kontrole nad těmito zbraněmi.

„Generální tajemník NATO Stoltenberg vyzývá Rusko, Čínu, USA a další přední světové mocnosti, aby zahájily práci na režimu pro kontrolu nových typů zbraní, včetně hypersonických a autonomních systémů. Potvrdil to na internetovém briefingu pro washingtonskou skupinu Defense Writers Group,“ uvádí TASS.

Co to znamená?

  • viktor-anisimov-nic-me-neuklidnuje-vic-nez-uzkost-generalniho-tajemnika-nato
  • viktor-anisimov-nic-me-neuklidnuje-vic-nez-uzkost-generalniho-tajemnika-nato

Jen jednu věc: ve vývoji těchto typů zbraní za námi (Ruskem) zaostávají a nyní nás chtějí zpomalit.

Naši „partneři“ se posadí k jednacímu stolu, pouze když potřebují někoho zastavit. A nikdy jinak. Už jsem psal vícekrát: Západ (zejména USA) vyjednává jen proto, aby někoho zpomalil, poškodil, zastavil,…

Vzpomeňme na Donbas, vzpomeňme na Sýrii. Jakmile jsme zatlačili síly, které ovládají do kouta, okamžitě následoval návrh na „příměří“ a „jednání“. A pro co využili „vyjednávání“? Aby zabránili tomu, abychom pokračovali v našem úspěchu, aby se přeskupili, olízli si rány a udělali nám znovu ošklivé věci. Jedná se o standardní dlouhodobou taktiku Anglosasů.

Co nám nabídnou teď? Ano, totéž: „pojďme a dočasně zastavme vývoj, nasazení, prodiskutujme, vyhodnocujme, vypracujme mechanismy ….“ a obecně si promluvme o odzbrojení … Mezitím co budeme sedět s rukama v klíně, budou chtít dostat své technologie na naši úroveň nebo hledat způsoby protiopatření.

A také se velmi bojí, že hypersonické zbraně předáme Číňanům. A těm by se v blízké budoucnosti velmi hodily: mraky kolem Tchaj-wanu houstnou a Čína bude muset dříve či později prokázat svá práva nejen diplomatickými metodami (ty prakticky nefungují). A ve válce na moři jsou hypersonické zbraně jednou z hlavní věcí! To je to, co tak „znepokojilo“ NATO.

Dalším důvodem k obavám bylo nedávné nasazení našeho MiG-31K v Sýrii, opět vyzbrojeného hypersonickými zbraněmi. Bojový rádius letadla plus letový dosah „Kinžalů“ pokrývají celé Středozemní moře až po Gibraltar a ještě dále do Atlantiku. Proti těmto raketám nemá Aliance žádné prostředky obrany, může se jen obávat a znepokojovat …

Už dávno jsem pro sebe učinil jednoduchý závěr:

pokud se Západ něčeho obává, znamená to, že my rozhodně nemáme důvod k obavám. Pokud jsou „znepokojeni“, pak děláme všechno správně a v žádném případě bychom neměli přestat.

A co je nejdůležitější:

Anglosasové nikdy nebudou bojovat s někým, kdo má pokročilejší zbraně. Nikdy!

S radostí bojují s těmi, kdo jim prakticky nemůže odpovědět. A vždy se snaží oklamat silnějšího nebo rovnocenného protivníka: slibovat, chválit, povídat si, uzavřít dohodu a odhodit.

Celá jejich historie potvrzuje tuto jednoduchou tezi …

A „znepokojení“ Stoltenberga mě obzvlášť pobavilo. Představte si něčím znepokojenou sušenou rybu se skleněnýma očima. Představili? Tak to je Stoltenberg. Sušenou rybu v zásadě nelze něčím znepokojit, emoce jsou jí cizí.

zdroj: https://www.pokec24.cz/nezarazene/viktor-anisimov-nic-me-neuklidnuje-vic-nez-uzkost-generalniho-tajemnika-nato/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře