Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Viktor Anisimov: „Nic mě neuklidňuje víc než úzkost generálního tajemníka NATO“

Hodnocení uživatelů:  / 16
NejhoršíNejlepší 

Nejlepší známkou vynikající kvality (značka kvality!) našich hypersonických zbraní je přání „partnerů“ dohodnout se na kontrole nad těmito zbraněmi.

„Generální tajemník NATO Stoltenberg vyzývá Rusko, Čínu, USA a další přední světové mocnosti, aby zahájily práci na režimu pro kontrolu nových typů zbraní, včetně hypersonických a autonomních systémů. Potvrdil to na internetovém briefingu pro washingtonskou skupinu Defense Writers Group,“ uvádí TASS.

Co to znamená?

  • viktor-anisimov-nic-me-neuklidnuje-vic-nez-uzkost-generalniho-tajemnika-nato
  • viktor-anisimov-nic-me-neuklidnuje-vic-nez-uzkost-generalniho-tajemnika-nato

Jen jednu věc: ve vývoji těchto typů zbraní za námi (Ruskem) zaostávají a nyní nás chtějí zpomalit.

Naši „partneři“ se posadí k jednacímu stolu, pouze když potřebují někoho zastavit. A nikdy jinak. Už jsem psal vícekrát: Západ (zejména USA) vyjednává jen proto, aby někoho zpomalil, poškodil, zastavil,…

Vzpomeňme na Donbas, vzpomeňme na Sýrii. Jakmile jsme zatlačili síly, které ovládají do kouta, okamžitě následoval návrh na „příměří“ a „jednání“. A pro co využili „vyjednávání“? Aby zabránili tomu, abychom pokračovali v našem úspěchu, aby se přeskupili, olízli si rány a udělali nám znovu ošklivé věci. Jedná se o standardní dlouhodobou taktiku Anglosasů.

Co nám nabídnou teď? Ano, totéž: „pojďme a dočasně zastavme vývoj, nasazení, prodiskutujme, vyhodnocujme, vypracujme mechanismy ….“ a obecně si promluvme o odzbrojení … Mezitím co budeme sedět s rukama v klíně, budou chtít dostat své technologie na naši úroveň nebo hledat způsoby protiopatření.

A také se velmi bojí, že hypersonické zbraně předáme Číňanům. A těm by se v blízké budoucnosti velmi hodily: mraky kolem Tchaj-wanu houstnou a Čína bude muset dříve či později prokázat svá práva nejen diplomatickými metodami (ty prakticky nefungují). A ve válce na moři jsou hypersonické zbraně jednou z hlavní věcí! To je to, co tak „znepokojilo“ NATO.

Dalším důvodem k obavám bylo nedávné nasazení našeho MiG-31K v Sýrii, opět vyzbrojeného hypersonickými zbraněmi. Bojový rádius letadla plus letový dosah „Kinžalů“ pokrývají celé Středozemní moře až po Gibraltar a ještě dále do Atlantiku. Proti těmto raketám nemá Aliance žádné prostředky obrany, může se jen obávat a znepokojovat …

Už dávno jsem pro sebe učinil jednoduchý závěr:

pokud se Západ něčeho obává, znamená to, že my rozhodně nemáme důvod k obavám. Pokud jsou „znepokojeni“, pak děláme všechno správně a v žádném případě bychom neměli přestat.

A co je nejdůležitější:

Anglosasové nikdy nebudou bojovat s někým, kdo má pokročilejší zbraně. Nikdy!

S radostí bojují s těmi, kdo jim prakticky nemůže odpovědět. A vždy se snaží oklamat silnějšího nebo rovnocenného protivníka: slibovat, chválit, povídat si, uzavřít dohodu a odhodit.

Celá jejich historie potvrzuje tuto jednoduchou tezi …

A „znepokojení“ Stoltenberga mě obzvlášť pobavilo. Představte si něčím znepokojenou sušenou rybu se skleněnýma očima. Představili? Tak to je Stoltenberg. Sušenou rybu v zásadě nelze něčím znepokojit, emoce jsou jí cizí.

zdroj: https://www.pokec24.cz/nezarazene/viktor-anisimov-nic-me-neuklidnuje-vic-nez-uzkost-generalniho-tajemnika-nato/

Facebook komentáře