Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Většina Američanů nevěří, že válka v Afghánistánu někdy skončí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • protest-valka
Za důkaz rostoucí rezignace americké veřejnosti z nekonečných válek lze považovat průzkum veřejného mínění společnosti Clarus Research Group, podle něhož si 68 procent Američanů myslí, že USA v Afghánistánu nezvítězí a ani neprohrají a že válka bude prostě pokračovat bez výsledku.

 

Tento názor je ve shodě s názory Obamovy administrativy, která opakovaně vylučuje jakýkoli náznak možného odchodu z Afghánistánu. Ministr obrany Robert Gates prohlásil, že stažení vojáků by totiž vypadalo, jako by mudžáhidové po bezmála dekádě okupace dokázali porazit už druhou velmoc.

Ani vyjádření z Bílého domu nijak nenaznačují, jaké že má Obama s Afghánistánem po osmi letech konfliktu plány a bazírují jen na tom, že jediné, co Obama nechce, je odsun.

Několik průzkumů veřejného mínění ukázalo, že Američané jsou v převážné většině proti pokračování válek, což při pohledu na jejich pokračování (a případně i rozšíření) musí v prostých lidech vyvolávat jen deprimující pocit, že ať je jejich názor jakýkoli, jimi zvolená vláda si bude válčit dál podle svého puzení.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře